POZVÁNKA

Akce veřejné:

v neděli 12.7. ve 14 h vycházka
z Ohrady na Vítkov
v sobotu 29.8. v 10 h na Olšanech
pietní akt k SNP
v úterý 8.9. v 15 h na Olšanech
pietní akt k výročí zavraždění Julia Fučíka
ve středu 9.9. v 15 h dětský den
v Habrové na Jarově

v sobotu 17.10. v 9 h v sídle KSČM
konference Aktuálně o leninismu

v sobotu 7.11. v 11 h na Olšanech
pietní akt u čs. rudoarmějců

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akce pro členy
obvodní organizace:

Akce k seznámení s názory
a návrhy KSČM (vždy od 15 h):

***

Potřebujete se setkat s vedoucími
představiteli KSČM z Prahy 3 ?

NÁVŠTĚVNÍ DEN ČTVRTEK
odpoledne a v podvečer
v sídle OV KSČM Praha 3
Návštěvu je nutné předem sjednat!

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OV KSČM PRAHA 3

 
 

facebook youtube 

Adresa:
Politických vězňů 1531/9
111 21 Praha 1 - Nové Město

 

(Blízko stanice metra Můstek 
a zastávky tramvají Jindřišská)
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4293387&y=50.0829823&z=17&source=addr&id=8939470

 

Telefon:
+420 725 646 003
+420 734 430 318

 

E-mail: 

ovpraha3@kscm.cz

Web:

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS (Rich Site Summary).
RSS čtečka
KSČM PRAHA 3Místní politika

Místní politika

Jak vnímáte příležitost obyvatel Prahy 3 spolurozhodovat o investicích radnice v rámci participativního rozpočtu?

(30.9.2016)

Probíhající pokus je pouhou hrou s pár milióny korun na participativní rozpočet. Ve světě existují města, i větší než je naše městská část, kde obyvatelé takto rozhodují o všech investicích i akcích v jejich městě. Tam to není hra, ale demokracie - vláda lidu.

Pavel Ambrož, člen dotačního výboru ZMČ Praha 3

 

 

 

 

 

 

Dotace na spásu ?

(1.7.2016)
Na březnovém zasedání zastupitelstvo schválilo dotace městské části. V dotačním programu pro sociální oblast a zdravotnictví byl největší převis poptávky žadatelů nad vyčleněným dílem peněz na dotace z rozpočtu. Mezi plně uspokojenými žadateli byla i Armáda spásy v České republice, z.s. (AS). Dostala celou žádanou částku 99 tisíc Kč na podporu návazných služeb v sociální oblasti poskytovaných na území MČ nebo občanům MČ: Komunitní centrum AS – Tvůrčí dílna U štědrého srdce. Asi z důvodu vyschnutí penězovodu ze zahraniční centrály AS, její místní šéf oznámil klientům ukončení sociální části provozu AS, což se uskutečnilo již na začátku května, a dne 31.5. předal výpovědi nájemních smluv vlastníkům prostor v Biskupcově 34 a 36. Zbylý menší skladový prostor v Biskupcově 38 pravděpodobně bude přeměněn na onu dílničku uvedenou v žádosti o dotaci. I když, dle sdělení jednoho klienta, šéf AS údajně prohlásil, že chce peníze využít na něco jiného. Zrušením sociální části provozu AS, zaměření požadavku na dotaci ztratilo oprávnění žádat z dotačního programu určeného pro sociální oblast. Žádost měla AS uplatnit v jiném programu (např. pro oblast kultury) nebo žádat o dotaci mimo vyhlášené programy. Městská část by 99 tisíc korun neměla vyplatit AS, protože nebyla vysoutěžena dle pravidel. A je škoda, že tyto peníze nevyužije jiná organizace, která chtěla provádět sociální činnost, tak potřebnou mnoha našim obyvatelům.
Pavel Ambrož, člen dotačního výboru ZMČ Praha 3

Bytová politika nově ?

(30.6.2016)

Poslední mi známý návrh bytové politiky je velice přísný vůči žadatelům o bydlení ze sociálních důvodů. Pokud se budou úředníci, komise a Rada řídit jen předloženými pravidly, bude docházet ke konfliktům na radnici především s těmi sociálně nejslabšími, kterým hrozí bezdomovectví. Situace se bude zhoršovat s každým dalším prodaným bytem, neboť již dnes je v městské části málo obecních bytů a uvolní-li se některý, trvá příliš dlouho, než dojde k jeho opravě pro dalšího nájemníka.

Pavel Ambrož, člen Zastupitelstva Praha 3

Mezinárodní den dětí na Jarově

(1.6.2016)

Tradičně na louce u dětského hřiště komunisté pořádali dětský den pro nejmenší obyvatele sídliště. I ti nejmladší si poprvé v životě vyzkoušeli vystřelit na terč ze vzduchovky. A naopak některé maminky ukázaly potomkům šikovnost při trefě šipkami na jiný terč. Ale na chůdách kraloval děda nad všemi mladšími. Jsme hraví a mladí v každém věku.

Pavel Ambrož

 O zbytcích po OÚNZ Praha 3

(9.3.2016)

klinikaklinika
Na začátku 90. let při likvidaci obvodního ústavu národního zdraví projevila radní koalice starosty Borse zájem o získání pro městskou část jen tří poliklinik (o žižkovskou nemocnici již tehdy požádaly jeptišky) a ostatní menší zdravotnická zařízení prohlásila za nepotřebná. Další (ne)konání starostů a starostek (jednání s ministerstvem financi a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových), ale i radniční hospodaření se svěřeným majetkem, zatím došlo k privatizaci Polikliniky Jarov a k církevní restituci nemocnice, a k tomu, že ve zbývajících budovách na Vinohradské a v Olšanské jsou nejen ordinace lékařů, ale i prostory, které neslouží k léčbě pacientů. Ministerský úřad přes dvacet let není schopen najít nového majitele pro objekt bývalé plicní polikliniky v Jeseniově. A přitom by mu mělo stačit pochopit, že to zařízení sloužilo obyvatelům Prahy 3 třicet roků a že by tedy měl být předán městské části k využití – pro jesle, mateřskou školu, klubovny dětské organizace, klub důchodců, knihovnu… něco se muselo nově postavit, jiné přežívá v soukromém nájmu a pro další se stále hledá místo. Škoda, že se zastupitelstvo 8. března na mimořádném jednání hádalo a pletlo do sporu mezi skupinou reprezentovanou fyzickou osobou, která podepsala nyní končící roční výpůjčku objektu, a státem. Určitě by bylo zajímavější, kdyby starostové a radní složili účty, co ve věci objektu za těch dvacet let udělali, a především využít přítomnost zástupců ministersva a jeho úřadu a vyjasnit si budoucnost budovy v Jeseniově 60.

Pavel Ambrož, člen Zastupitelstva MČ Praha 3

Třetí policie?

(1.3.2016)
třetí policieZmizí-li před mrazem z ulic policisté i strážníci, nevadí, na dozor pražské dopravy nastupují sněhuláci a jsou vidět i bez již povinných reflexních ozdob – viz stanice tramvaje Radhošťská.

Pavel Ambrož, člen komise pro dopravu Zastupitelstva MČ Praha 3


Tak by to vypadat nemělo

(16.2.2016)

obr

Únorové zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 3 bylo opět velmi bouřlivé. Nejen proto, že již před vchodem do radnice demonstrovali občané za zachování Kempu Pražačka, což jim ovšem nepomohlo ani k zařazení jejich žádosti do programu. Koalice přehlasovala opozici i při návrhu na zařazení dalšího bodu do programu zasedání – sociální centrum Klinika. K demonstracím patří halasný projev, potlesk, bučení, transparenty apod. To vše bylo v pořádku i zde, nedošlo k žádnému konfliktu, přestože občané byli zklamaní z nechuti řešit jejich problém. Zklamání občanů pokračovalo i při projednávání jejich žádosti ohledně výstavby bytového komplexu Jeseniova 38 na úpatí vrchu Sv. Kříže (Parukářka). Se svými starostmi a připomínkami vystoupili občané zcela oprávněně, neboť skutečně je nutno zachovat zeleň parku a ne ustupovat před monstrózními objekty. O těchto projektech určitě budete informováni, o tom jsem psát nechtěla. Chtěla jsem naopak vyzvat zastupitele, aby nezanášeli do jednání Zastupitelstva svoje osobní neshody, zlobu, nenávist, vyřizování si vlastních účtů. Ta atmosféra křiku, nedodržování jednacího řádu, osočování – to skutečně nepatří do této historické budovy, do sálu, kde na zdech z obrazů na nás vzhlížejí všichni bývalí starostové a Mistr Jan Hus. Občané si nás zvolili jako své zástupce a určitě by uvítali, aby čas, který ubíhá kvůli vzájemnému se napadání a osočování, jsme věnovali práci na problémech, které máme pro ně řešit a kvůli kterým jsme zde.
Mgr. Alena Hronová, členka ZMČ Praha 3


                                                                                                                                                   

Byli jsme na Kubě

(3.2.2016)
KubaV areálu Poštovního muzea na nám. Jiřího z Poděbrad  se 3. února uskutečnila vernisáž výstavy fotografií J. Parkmana a Raúla Sorrosy "Byli jsme na Kubě"

Přání v čase vánočním

(1.1.2016)
vánoceVážení a milí čtenáři Radničních novin, zdravím Vás všechny v době, která je po všem to celoročním shonu také časem bilancování toho starého, plánování nového a hlavně vzájemného blahopřání. Přejeme si všichni navzájem. Na pracovišti, v rodině, na ulici, v médiích, a při všech našich vzájemných setkáních. Proto i já si dnes dovolím změnit téma svého článku, nebudu psát nic pracovního, nic kritizovat, nebudu upozorňovat na práci a činnosti komisí, jak to často ve svých článcích dělám. A to proto, že Vám všem chci upřímně také popřát. Popřát mnoho zdraví, štěstí, spokojenosti a úspěchů jak pracovních, tak i osobních. To je běžné přání nás všech, ale já bych Vám ráda popřála ještě něco navíc. Něco, co si běžně nepřejeme, protože nás to ani nenapadne, něco, co bereme jako samozřejmost a co si ti mladší ani neumí jinak představit. Ano, je to život v míru. V současném světě vidíme, že často je to i jinak, že mír je pro miliony lidí toužebným přáním. Že zažívají krutost války se vším, co k ní patří. Všichni věří, že zase jednou budou žít v míru, těší se na to, co my máme a co žijeme naplno, aniž si to uvědomujeme. Proto Vám všem chci upřímně popřát nejen v roce 2016, ale ve všech letech, které každého z nás čekají, mimo již zmíněná přání výše, i život v klidu a hlavně v míru.
Mgr. Alena Hronová, členka ZMČ Praha 3
                                        
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena