POZVÁNKA

Akce veřejné:

v neděli 12.7. ve 14 h vycházka
z Ohrady na Vítkov

v sobotu 29.8. v 10 h na Olšanech
pietní akt k SNP

v úterý 8.9. v 15 h na Olšanech
pietní akt k výročí zavraždění Julia Fučíka

ve středu 9.9. v 15 h dětský den
v Habrové na Jarově

konference Aktuálně o leninismu

 

 

 

 

Akce pro členy
obvodní organizace:

Akce k seznámení s názory
a návrhy KSČM (vždy od 15 h):

***

Potřebujete se setkat s vedoucími
představiteli KSČM z Prahy 3 ?

NÁVŠTĚVNÍ DEN ČTVRTEK
odpoledne a v podvečer
v sídle OV KSČM Praha 3
Návštěvu je nutné předem sjednat!

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

OV KSČM PRAHA 3

 
 

facebook youtube 

Adresa:
Politických vězňů 1531/9
111 21 Praha 1 - Nové Město

 

(Blízko stanice metra Můstek 
a zastávky tramvají Jindřišská)
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4293387&y=50.0829823&z=17&source=addr&id=8939470

 

Telefon:
+420 725 646 003
+420 734 430 318

 

E-mail: 

ovpraha3@kscm.cz

Web:

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS (Rich Site Summary).
RSS čtečka
KSČM PRAHA 3Místní politika

Místní politika

Kam s ním ?

(7.10.2016)
První pohled Pražáka při východu z bydliště na ulici ulpí na skladišti aut. V době, kdy se ve světě zkouší provozování aut bez řidiče, nemá Praha ještě vyřešeno parkování aut, osobních i firemních, obyvatel i návštěvníků. Ulice v památkovém centru mají středověkou šířku a v širším centru, kam patří i Praha 3, jsou ulice postavené dle norem před rozvojem automobilismu. Od šedesátých let se naplňují ulice auty, až se v osmdesátých a především devadesátých letech přechází z podélného na šikmé stání částečně zabírající i chodník – někde dochází k omezení jejich průchodnosti. Územní rezervy pro vznik garáží byly zastavěny dalšími bytovými domy. Dvory blokové zástavby byly „privatizací“ a restitucí majetkově rozděleny. Nabídka P+R stání neodpovídá poptávce. Půjčování a sdílení aut se dostatečně nerozšířilo (kvůli cenám?). Městští radní za čtvrtstoletí vymysleli jen regulaci stání aut na ulicích postupně se rozšiřujícími zónami placeného parkování. Nyní město začíná hledat místo pro nové kapacitní garáže a parkoviště, ale bude nuceno najít především finance na výkup pozemků a výstavbu. Už dávno měl Pražák zvážit: „Potřebuji auto, kdy a jaké? Vlastnit auto, ale kde a za kolik budu parkovat?“, a návštěvník Prahy: „Mám ztrácet čas vjížděním do centra města a hledáním místa k zaparkování?“... Ale existuje alternativa? Dostačuje kapacita a jízdní řády hromadné dopravy - městské, předměstské i dálkové?

Pavel Ambrož, člen komise pro dopravu Rady MČ Praha 3

 

 

A co děti, budou mít kde si hrát ?

(30.9.2016)
Žiji na Jarově již 35 let. Byla jsem šťastná, že bydlíme téměř v centru Prahy, ale přitom v zeleni, v přírodě, mezi vilkami a domky se zahrádkami. Když se zrušily první dvě zahrádky a postavily se na jejich místě dva dvojpatrové domy, tak jsme vůbec netušili, že je to začátek stavební laviny, která pohltí celé okolí. Teď jsem měla možnost se podívat z okna domu v 11. patře na naše okolí a byla jsem v šoku. V nesmírném šoku. Ten krásný výhled, který tato výška nabízela, je zcela pryč. Pod námi jen samé střechy, spousta nových střech, dům na domu, plochy betonu, tašek, plechu. Naprosto uzavřená plocha staveb bez zeleně. Na chodníku vnímáme jen ty domy, kolem kterých přímo jdeme, nevidíme všechny další, nevidíme ten celek a pak když ano, tak je to pohled žalostný. A pohled z 11. patra do dálky, po horizontu Prahy, to je přímo strašidelný pohled. Kolem dokola, všude se tyčí výškové budovy, hradba monstrózních budov, některé již hotové, spousta rozestavěných, nesmírných výšek a pater. Doba, kdy jsme koukali na vysoké topoly, kaštany, aleje stromů, je pryč. I ten nejvyšší strom je vedle těchto monstrózních staveb zcela malý keříček. A když sjedu z 11. patra dolů, vidím ten život kolem sebe na ulici, tak se ptám – kde budou ti naši noví sousedé nakupovat, budou nové obchody ? Jak budou cestovat – bude rozšířená místní MHD ? Kam budou chodit děti do školek a škol ? A nakonec – kde si budou děti hrát ? A co uděláme proto, abychom zastavili tuto stavební lavinu alespoň v našem nejbližším okolí ?

Mgr. Alena Hronová, členka ZMČ Praha 3

 

 

 

 

 

 


Jak vnímáte příležitost obyvatel Prahy 3 spolurozhodovat o investicích radnice v rámci participativního rozpočtu?

(30.9.2016)

Probíhající pokus je pouhou hrou s pár milióny korun na participativní rozpočet. Ve světě existují města, i větší než je naše městská část, kde obyvatelé takto rozhodují o všech investicích i akcích v jejich městě. Tam to není hra, ale demokracie - vláda lidu.

Pavel Ambrož, člen dotačního výboru ZMČ Praha 3

 

 

 

 

 

 

Dotace na spásu ?

(1.7.2016)
Na březnovém zasedání zastupitelstvo schválilo dotace městské části. V dotačním programu pro sociální oblast a zdravotnictví byl největší převis poptávky žadatelů nad vyčleněným dílem peněz na dotace z rozpočtu. Mezi plně uspokojenými žadateli byla i Armáda spásy v České republice, z.s. (AS). Dostala celou žádanou částku 99 tisíc Kč na podporu návazných služeb v sociální oblasti poskytovaných na území MČ nebo občanům MČ: Komunitní centrum AS – Tvůrčí dílna U štědrého srdce. Asi z důvodu vyschnutí penězovodu ze zahraniční centrály AS, její místní šéf oznámil klientům ukončení sociální části provozu AS, což se uskutečnilo již na začátku května, a dne 31.5. předal výpovědi nájemních smluv vlastníkům prostor v Biskupcově 34 a 36. Zbylý menší skladový prostor v Biskupcově 38 pravděpodobně bude přeměněn na onu dílničku uvedenou v žádosti o dotaci. I když, dle sdělení jednoho klienta, šéf AS údajně prohlásil, že chce peníze využít na něco jiného. Zrušením sociální části provozu AS, zaměření požadavku na dotaci ztratilo oprávnění žádat z dotačního programu určeného pro sociální oblast. Žádost měla AS uplatnit v jiném programu (např. pro oblast kultury) nebo žádat o dotaci mimo vyhlášené programy. Městská část by 99 tisíc korun neměla vyplatit AS, protože nebyla vysoutěžena dle pravidel. A je škoda, že tyto peníze nevyužije jiná organizace, která chtěla provádět sociální činnost, tak potřebnou mnoha našim obyvatelům.
Pavel Ambrož, člen dotačního výboru ZMČ Praha 3

Bytová politika nově ?

(30.6.2016)

Poslední mi známý návrh bytové politiky je velice přísný vůči žadatelům o bydlení ze sociálních důvodů. Pokud se budou úředníci, komise a Rada řídit jen předloženými pravidly, bude docházet ke konfliktům na radnici především s těmi sociálně nejslabšími, kterým hrozí bezdomovectví. Situace se bude zhoršovat s každým dalším prodaným bytem, neboť již dnes je v městské části málo obecních bytů a uvolní-li se některý, trvá příliš dlouho, než dojde k jeho opravě pro dalšího nájemníka.

Pavel Ambrož, člen Zastupitelstva Praha 3

Mezinárodní den dětí na Jarově

(1.6.2016)

Tradičně na louce u dětského hřiště komunisté pořádali dětský den pro nejmenší obyvatele sídliště. I ti nejmladší si poprvé v životě vyzkoušeli vystřelit na terč ze vzduchovky. A naopak některé maminky ukázaly potomkům šikovnost při trefě šipkami na jiný terč. Ale na chůdách kraloval děda nad všemi mladšími. Jsme hraví a mladí v každém věku.

Pavel Ambrož

 O zbytcích po OÚNZ Praha 3

(9.3.2016)

klinikaklinika
Na začátku 90. let při likvidaci obvodního ústavu národního zdraví projevila radní koalice starosty Borse zájem o získání pro městskou část jen tří poliklinik (o žižkovskou nemocnici již tehdy požádaly jeptišky) a ostatní menší zdravotnická zařízení prohlásila za nepotřebná. Další (ne)konání starostů a starostek (jednání s ministerstvem financi a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových), ale i radniční hospodaření se svěřeným majetkem, zatím došlo k privatizaci Polikliniky Jarov a k církevní restituci nemocnice, a k tomu, že ve zbývajících budovách na Vinohradské a v Olšanské jsou nejen ordinace lékařů, ale i prostory, které neslouží k léčbě pacientů. Ministerský úřad přes dvacet let není schopen najít nového majitele pro objekt bývalé plicní polikliniky v Jeseniově. A přitom by mu mělo stačit pochopit, že to zařízení sloužilo obyvatelům Prahy 3 třicet roků a že by tedy měl být předán městské části k využití – pro jesle, mateřskou školu, klubovny dětské organizace, klub důchodců, knihovnu… něco se muselo nově postavit, jiné přežívá v soukromém nájmu a pro další se stále hledá místo. Škoda, že se zastupitelstvo 8. března na mimořádném jednání hádalo a pletlo do sporu mezi skupinou reprezentovanou fyzickou osobou, která podepsala nyní končící roční výpůjčku objektu, a státem. Určitě by bylo zajímavější, kdyby starostové a radní složili účty, co ve věci objektu za těch dvacet let udělali, a především využít přítomnost zástupců ministersva a jeho úřadu a vyjasnit si budoucnost budovy v Jeseniově 60.

Pavel Ambrož, člen Zastupitelstva MČ Praha 3

Třetí policie?

(1.3.2016)
třetí policieZmizí-li před mrazem z ulic policisté i strážníci, nevadí, na dozor pražské dopravy nastupují sněhuláci a jsou vidět i bez již povinných reflexních ozdob – viz stanice tramvaje Radhošťská.

Pavel Ambrož, člen komise pro dopravu Zastupitelstva MČ Praha 3


Tak by to vypadat nemělo

(16.2.2016)

obr

Únorové zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 3 bylo opět velmi bouřlivé. Nejen proto, že již před vchodem do radnice demonstrovali občané za zachování Kempu Pražačka, což jim ovšem nepomohlo ani k zařazení jejich žádosti do programu. Koalice přehlasovala opozici i při návrhu na zařazení dalšího bodu do programu zasedání – sociální centrum Klinika. K demonstracím patří halasný projev, potlesk, bučení, transparenty apod. To vše bylo v pořádku i zde, nedošlo k žádnému konfliktu, přestože občané byli zklamaní z nechuti řešit jejich problém. Zklamání občanů pokračovalo i při projednávání jejich žádosti ohledně výstavby bytového komplexu Jeseniova 38 na úpatí vrchu Sv. Kříže (Parukářka). Se svými starostmi a připomínkami vystoupili občané zcela oprávněně, neboť skutečně je nutno zachovat zeleň parku a ne ustupovat před monstrózními objekty. O těchto projektech určitě budete informováni, o tom jsem psát nechtěla. Chtěla jsem naopak vyzvat zastupitele, aby nezanášeli do jednání Zastupitelstva svoje osobní neshody, zlobu, nenávist, vyřizování si vlastních účtů. Ta atmosféra křiku, nedodržování jednacího řádu, osočování – to skutečně nepatří do této historické budovy, do sálu, kde na zdech z obrazů na nás vzhlížejí všichni bývalí starostové a Mistr Jan Hus. Občané si nás zvolili jako své zástupce a určitě by uvítali, aby čas, který ubíhá kvůli vzájemnému se napadání a osočování, jsme věnovali práci na problémech, které máme pro ně řešit a kvůli kterým jsme zde.
Mgr. Alena Hronová, členka ZMČ Praha 3


                                                                                                                                                   

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena