POZVÁNKA

Akce veřejné:

v neděli 12.7. ve 14 h vycházka
z Ohrady na Vítkov
ve středu 9.9. v 15 h dětský den
v Habrové na Jarově
v sobotu 17.9. v 9 h v sídle KSČM
konference Aktuálně o leninismu

v sobotu 7.11. v 11 h na Olšanech
pietní akt u čs. rudoarmějců

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akce pro členy
obvodní organizace:

Akce k seznámení s názory
a návrhy KSČM (vždy od 15 h):

***

Potřebujete se setkat s vedoucími
představiteli KSČM z Prahy 3 ?

NÁVŠTĚVNÍ DEN ČTVRTEK
odpoledne a v podvečer
v sídle OV KSČM Praha 3
Návštěvu je nutné předem sjednat!

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OV KSČM PRAHA 3

 
 

facebook youtube 

Adresa:
Politických vězňů 1531/9
111 21 Praha 1 - Nové Město

 

(Blízko stanice metra Můstek 
a zastávky tramvají Jindřišská)
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4293387&y=50.0829823&z=17&source=addr&id=8939470

 

Telefon:
+420 725 646 003
+420 734 430 318

 

E-mail: 

ovpraha3@kscm.cz

Web:

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS (Rich Site Summary).
RSS čtečka
KSČM PRAHA 3Místní politika

Místní politika

Zodpoví dotazy 30 dní po hlasování o věci

(20.1.2017)

Na prosincovém zasedání zastupitelstva byl projednáván nejdůležitější bod jednání v roce - rozpočet městské části na další rok. Po úvodním slovu předkladatele, zástupce starostky Materny, bylo sděleno, že na dotazy a připomínky z pléna bude písemně reagováno do 30 dní po zasedání. A tak zazněla plejáda názorů většiny opozičních zastupitelů i přihlášených občanů. Radní dle jejich dohody drželi bobříka mlčení. Ústní odpovědi se nikdo nedočkal. Rozpočet byl odhlasován a po té duch demokracie, pokud se vůbec na tato jednání dostavuje, se mohl vrátit z přestávky k dalšímu bodu jednání. Prokoaliční článek do radničních novin již vyšel nebo je připraven. O vyjádření opozice si redakce možná řekne později. Zlozvykem neodpovídat na dotazy, slibovat písemnou odpověď do 30 dní, která často ani nevznikne, trpí žižkovská radnice od počátku devadesátých let a velice rychle se jím nakazí každý radní vládnoucí koalice. Předsedající často zapomíná vyzývat předkladatele k závěrečné řeči po ukončení diskuse. Dříve na zasedáních obvodního národního výboru, jehož jednání jsem v osmdesátých letech navštěvoval, radní poslancům odpovídali vždy a před hlasováním o věci. Proč to nejde dnes? Na podzim nás čekají volby do poslanecké sněmovny. Mnozí z radních se určitě objeví na kandidátkách politických stran. Ale občane, chceš zvolit poslancem člověka, který není schopen nebo ochoten odpovídat na dotazy oponentů již na nižší úrovni samosprávy?

Pavel Ambrož, člen Zastupitelstva MČ Praha 3

Rozpočet Prahy 3 na rok 2017

(19.1.2017)

Rozhazovačný rozpočet vyrovnaný z úspor nastřádaných v minulosti. Rozpočet s výdaji, které neodpovídají akčnímu plánu i s nepřipravenými projekty. Radnice zaplatí akce, z kterých profitují jiní. Proč je nesponzorují? Z čeho radnice bude hradit nutné výdaje, až dojdou peníze z privatizace nemovitostí? Zvýší nám daň z nemovitosti z bytů, v kterých žijeme, a z nebytových prostor, v kterých podnikáme?

Pavel Ambrož, člen Zastupitelstva MČ Praha 3

Umíral s pocitem svobody?

(13.11.2016)
Každoroční zpráva sdělovacích prostředků přišla letos druhou listopadovou neděli: Na Karlově náměstí zemřel v pouhých 31 letech věku člověk bez domova, první v nastupující zimě. Umrzl, a to v Praze jeKaždoroční zpráva sdělovacích prostředků přišla letos druhou listopadovou neděli: Na Karlově náměstí zemřel v pouhých 31 letech věku člověk bez domova, první v nastupující zimě. Umrzl, a to v Praze ještě nenasněžilo a teplota nespadla pod mínus pět stupňů. Bezdomovci umírají po celý rok, po celé období „svobody a úspěchů“ nového řádu české společnosti od roku 1990. Starý řád práce a sociálních jistot byl zatracen Listopadem 1989 a dosud je zesměšňován, ale nový řád produkuje nezaměstnanost a chudobu neúspěšných lidí, vedoucí i ke ztrátě jejich domova. Záchranná sociální síť je děravá. Neexistence fungujícího státního systému návratu vyděděnců do společnosti a nedostatek sociálních zařízení a služeb obcí, včetně bohatého hlavního města Prahy, nenahradí miliony korun dotací charitativním a tzv. neziskovým organizacím. Už se blíží vánoční svátky, kdy opět televize nám ukáže záběry, jak o Štědrém dni charita a arcibiskup hostí několik stovek chudých a primátorka vydává polívku na Staroměstském náměstí. Ale kolika z desítek tisíc bezdomovců bylo nabídnuto trvalé ubytování, rekvalifikační kurz a pracovní smlouva, a to dřív než svůj život s námi, zatím šťastnějšími, vzdají a přejdou do opozice vůči společnosti se všemi negativy, které se členům společnosti nelíbí? Je na čase vrátit se k původnímu výkladu hesla Velké francouzské revoluce „Volnost, rovnost, bratrství“, než bylo pokřiveno mamonem kapitálu.

Pavel Ambrož, člen Zastupitelstva MČ Praha 3

Kam s ním ?

(7.10.2016)
První pohled Pražáka při východu z bydliště na ulici ulpí na skladišti aut. V době, kdy se ve světě zkouší provozování aut bez řidiče, nemá Praha ještě vyřešeno parkování aut, osobních i firemních, obyvatel i návštěvníků. Ulice v památkovém centru mají středověkou šířku a v širším centru, kam patří i Praha 3, jsou ulice postavené dle norem před rozvojem automobilismu. Od šedesátých let se naplňují ulice auty, až se v osmdesátých a především devadesátých letech přechází z podélného na šikmé stání částečně zabírající i chodník – někde dochází k omezení jejich průchodnosti. Územní rezervy pro vznik garáží byly zastavěny dalšími bytovými domy. Dvory blokové zástavby byly „privatizací“ a restitucí majetkově rozděleny. Nabídka P+R stání neodpovídá poptávce. Půjčování a sdílení aut se dostatečně nerozšířilo (kvůli cenám?). Městští radní za čtvrtstoletí vymysleli jen regulaci stání aut na ulicích postupně se rozšiřujícími zónami placeného parkování. Nyní město začíná hledat místo pro nové kapacitní garáže a parkoviště, ale bude nuceno najít především finance na výkup pozemků a výstavbu. Už dávno měl Pražák zvážit: „Potřebuji auto, kdy a jaké? Vlastnit auto, ale kde a za kolik budu parkovat?“, a návštěvník Prahy: „Mám ztrácet čas vjížděním do centra města a hledáním místa k zaparkování?“... Ale existuje alternativa? Dostačuje kapacita a jízdní řády hromadné dopravy - městské, předměstské i dálkové?

Pavel Ambrož, člen komise pro dopravu Rady MČ Praha 3

 

 

A co děti, budou mít kde si hrát ?

(30.9.2016)
Žiji na Jarově již 35 let. Byla jsem šťastná, že bydlíme téměř v centru Prahy, ale přitom v zeleni, v přírodě, mezi vilkami a domky se zahrádkami. Když se zrušily první dvě zahrádky a postavily se na jejich místě dva dvojpatrové domy, tak jsme vůbec netušili, že je to začátek stavební laviny, která pohltí celé okolí. Teď jsem měla možnost se podívat z okna domu v 11. patře na naše okolí a byla jsem v šoku. V nesmírném šoku. Ten krásný výhled, který tato výška nabízela, je zcela pryč. Pod námi jen samé střechy, spousta nových střech, dům na domu, plochy betonu, tašek, plechu. Naprosto uzavřená plocha staveb bez zeleně. Na chodníku vnímáme jen ty domy, kolem kterých přímo jdeme, nevidíme všechny další, nevidíme ten celek a pak když ano, tak je to pohled žalostný. A pohled z 11. patra do dálky, po horizontu Prahy, to je přímo strašidelný pohled. Kolem dokola, všude se tyčí výškové budovy, hradba monstrózních budov, některé již hotové, spousta rozestavěných, nesmírných výšek a pater. Doba, kdy jsme koukali na vysoké topoly, kaštany, aleje stromů, je pryč. I ten nejvyšší strom je vedle těchto monstrózních staveb zcela malý keříček. A když sjedu z 11. patra dolů, vidím ten život kolem sebe na ulici, tak se ptám – kde budou ti naši noví sousedé nakupovat, budou nové obchody ? Jak budou cestovat – bude rozšířená místní MHD ? Kam budou chodit děti do školek a škol ? A nakonec – kde si budou děti hrát ? A co uděláme proto, abychom zastavili tuto stavební lavinu alespoň v našem nejbližším okolí ?

Mgr. Alena Hronová, členka ZMČ Praha 3

 

 

 

 

 

 


Jak vnímáte příležitost obyvatel Prahy 3 spolurozhodovat o investicích radnice v rámci participativního rozpočtu?

(30.9.2016)

Probíhající pokus je pouhou hrou s pár milióny korun na participativní rozpočet. Ve světě existují města, i větší než je naše městská část, kde obyvatelé takto rozhodují o všech investicích i akcích v jejich městě. Tam to není hra, ale demokracie - vláda lidu.

Pavel Ambrož, člen dotačního výboru ZMČ Praha 3

 

 

 

 

 

 

Dotace na spásu ?

(1.7.2016)
Na březnovém zasedání zastupitelstvo schválilo dotace městské části. V dotačním programu pro sociální oblast a zdravotnictví byl největší převis poptávky žadatelů nad vyčleněným dílem peněz na dotace z rozpočtu. Mezi plně uspokojenými žadateli byla i Armáda spásy v České republice, z.s. (AS). Dostala celou žádanou částku 99 tisíc Kč na podporu návazných služeb v sociální oblasti poskytovaných na území MČ nebo občanům MČ: Komunitní centrum AS – Tvůrčí dílna U štědrého srdce. Asi z důvodu vyschnutí penězovodu ze zahraniční centrály AS, její místní šéf oznámil klientům ukončení sociální části provozu AS, což se uskutečnilo již na začátku května, a dne 31.5. předal výpovědi nájemních smluv vlastníkům prostor v Biskupcově 34 a 36. Zbylý menší skladový prostor v Biskupcově 38 pravděpodobně bude přeměněn na onu dílničku uvedenou v žádosti o dotaci. I když, dle sdělení jednoho klienta, šéf AS údajně prohlásil, že chce peníze využít na něco jiného. Zrušením sociální části provozu AS, zaměření požadavku na dotaci ztratilo oprávnění žádat z dotačního programu určeného pro sociální oblast. Žádost měla AS uplatnit v jiném programu (např. pro oblast kultury) nebo žádat o dotaci mimo vyhlášené programy. Městská část by 99 tisíc korun neměla vyplatit AS, protože nebyla vysoutěžena dle pravidel. A je škoda, že tyto peníze nevyužije jiná organizace, která chtěla provádět sociální činnost, tak potřebnou mnoha našim obyvatelům.
Pavel Ambrož, člen dotačního výboru ZMČ Praha 3

Bytová politika nově ?

(30.6.2016)

Poslední mi známý návrh bytové politiky je velice přísný vůči žadatelům o bydlení ze sociálních důvodů. Pokud se budou úředníci, komise a Rada řídit jen předloženými pravidly, bude docházet ke konfliktům na radnici především s těmi sociálně nejslabšími, kterým hrozí bezdomovectví. Situace se bude zhoršovat s každým dalším prodaným bytem, neboť již dnes je v městské části málo obecních bytů a uvolní-li se některý, trvá příliš dlouho, než dojde k jeho opravě pro dalšího nájemníka.

Pavel Ambrož, člen Zastupitelstva Praha 3

Mezinárodní den dětí na Jarově

(1.6.2016)

Tradičně na louce u dětského hřiště komunisté pořádali dětský den pro nejmenší obyvatele sídliště. I ti nejmladší si poprvé v životě vyzkoušeli vystřelit na terč ze vzduchovky. A naopak některé maminky ukázaly potomkům šikovnost při trefě šipkami na jiný terč. Ale na chůdách kraloval děda nad všemi mladšími. Jsme hraví a mladí v každém věku.

Pavel Ambrož

 © KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena