POZVÁNKA

5.9. v 15 h v Habrové na Jarově

Dětský den

18.9. v 15 h na radnici zasedání ZMČ

25.10. v 17 h na OV beseda

Vznik Československa

7.11. v 15 h na OV

setkání LKŽ Praha 3

5.12. v 15 h na OV

předvánoční setkání LKŽ Praha 3

18.12. v 15 h na radnici zasedání ZMČ

 

Akce k seznámení s názory

a návrhy KSČM (vždy od 15 h):

17.9. před Albert na Vinohradské
18.9. před Agora Flora
19.9. u polikliniky na Vinohradské
24.9. před PENNY v Malešické
24.9. Prokopovo n. a u BILLA
25.9. před poštou v Olšanské
26.9. Ohrada a Lidl na Koněvově
26.9. Seifertova a Churchillovo n.
3.10. Koněvova na Chmelnici
3.10. křižovatka Koněvova-Spojovací
4.10. u vinohradských stanic metra***

Potřebujete se setkat se zastupiteli,
s vedoucími představiteli KSČM z Prahy 3 ?
NÁVŠTĚVNÍ HODINY
vždy ve čtvrtek od 17 do 19 hodin
v sídle OV KSČM Praha 3
v Baranově 1833/11
Doporučujeme návštěvu
předem sjednat!

 

***
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OV KSČM PRAHA 3

 

facebook youtube 

Adresa:

Baranova 1833/11

130 00 Praha 3 - Žižkov

(Nedaleko od stanice metra Flora
a zastávky tramvaje Radhošťská)
http://www.mapy.cz/zakladni?

 

Telefon:
+420 725 646 003
+420 734 430 318

 

E-mail: 

ovpraha3@kscm.cz

Web:

http://praha3.kscm.cz

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS (Rich Site Summary).
RSS čtečka
KSČM PRAHA 3Místní politika

Místní politika

další 51-6061-65 další
Kam se ztratili zastupitelé?

Kam se ztratili zastupitelé?

(3.3.2015)

  Jsem zastupitelkou za KSČM již třetí volební období. Svoji práci zastupitele vnímám jako povinnost vůči voličům, kteří mně při volbách dali svůj hlas. Je pro mě samozřejmostí účast v komisích či výborech, které jsou na radnici ustanoveny právě pro vyřizování žádostí, podnětů, stížností a dotazů občanů vůči Městské části (MČ) a následnou zpětnou vazbou z městské části k nim, občanům. Ale k mému překvapení, ač tak bylo v minulých 8 letech, je tomu nyní jinak. Zastupitelé se nějak z této práce vytratili. V komisi pro bytovou politiku jsem zůstala já jediným zastupitelem, a to nás tam je 8 členů.

Pokud nemá MČ Praha 3 jasně daná pravidla k pronajímání bytů a rada MČ si stanovila pro posuzování žádostí o byt jako doporučující orgán komisi pro bytovou politiku, tato komise by měla být složena především ze zastupitelů, kteří za svá rozhodnutí nesou politickou odpovědnost. Neboť to, s kým MČ uzavře novou nájemní smlouvu k bytu, je věc čistě politická. Rada MČ si může určit, komu byt přidělí a nikdo ji v tom nemůže omezit. Je odpovědná pouze voličům, neboť je to čistě samosprávný akt. Argument, že jednotlivé strany, na místo zastupitelů, nominovaly do komise odbornou veřejnost, je udržitelný pouze v případě, že by se opravdu o odbornou veřejnost jednalo. Což v případě studentů a některých dalších „odborníků“ je velmi diskutabilní.

Alena Hronová, členka Zastupitelstva městské části Praha 3

Pro městskou hromadnou osobní dopravu

(7.2.2015)

Pár měsíců před zprovozněním prodloužení trasy metra A do Motola organizátor pražské hromadné osobní dopravy (ROPID) projednává s městskými částmi změny v této dopravě navazující na dostavěnou část metra. Trochu pozdě, vždyť o nových stanicích metra bylo rozhodnuto již dávno před zahájením stavby. Dle mého názoru by každá městská část měla znát své potřeby na městskou dopravu a průběžně ji projednávat s příslušnými odbory na magistrátu, s ROPID a s dopravním podnikem. Naše městská část by určitě nadále měla trvat na vedení nové trasy metra od hlavního nádraží, Prokopovo n. - nádraží Žižkov - Chmelnice a dál do Vysočan. Mělo by se usilovat o návrat tramvaje do Husitské ulice ke spojení s Karlínem, případně i do Bolzanovy ulice, a také návrat k průjezdu ze Seifertovy ulice do Hybernské k Masarykovu nádraží. Usilujme o možnost přijet s kufry tramvají až před vchod do haly hlavního nádraží. Naopak konečnou Olšanské hřbitovy považuji již za nadbytečnou a měla by uvolnit prostor pro sloučení parku na náměstí Jiřího z Lobkovic. K vykrytí kolejové dopravy by mohla být zajímavá autobusová linka z náměstí Jiřího z Poděbrad – Ondříčkova (věž s rozhlednou) – Olšanské n. – Jeseniovou – Malešickou k jarovskému sídlišti. Dopravní podnik by měl respektovat život ve městě, tedy v pátek, v sobotu a v neděli prodloužit provoz metra a denních linek do cca 1 hodiny v noci.

Pavel Ambrož, člen komise pro dopravu Rady MČ Praha 3

Vyjádření k Žižkovskému masopustu

Vyjádření k masopustu Městské části Praha 3

(3.2.2014) autor: Alena Hronová

Masopustu jako lidové zábavě místních obyvatel, která by měla být součástí městského folklóru, fandíme. Ale měla by se na jeho přípravě a organizaci podílet především místní občanská sdružení za technické podpory radnice. Finanční pomoc bychom očekávali především od místních podnikatelů, především z oblasti pohostinství a turistiky.

Alena Hronová

Na zasedání radnice Prahy 3 bez změn aneb z bláta do louže?

Na zasedání radnice Prahy 3 bez změn aneb z bláta do louže?

(1.2.2014) autor: Alena Hronová
Úvodem Vám ocituji článek našeho bývalého zastupitele Pavla Ambrože, který uveřejnil po zhlédnutí prosincového zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3:
Dnes se projednával rozpočet na rok 2014. A stále stejná situace, jak se zavedlo na zdejší radnici již dlouhých dvacet let. Za pár minut má přijít hlasování o nejdůležitějším rozhodnutí zastupitelů v roce. Přesto radní na dotazy členů zastupitelstva odpovídají většinou frází: „ … na Váš dotaz Vám odpovím písemně do 30 dnů.“ Marně jsem čekal, že by někdo ze zastupitelů navrhl přerušení jednání zastupitelstva na těch 30 dnů, že by se počkalo až pan radní sesmolí odpověď, dle které by se dalo rozhodnout při hlasování o rozpočtu.
Na zasedání radnice Prahy 3 bez změn

Na zasedání radnice Prahy 3 bez změn

(20.12.2013) autor: Pavel Ambrož
Dnes se projednával rozpočet na rok 2014. A stále stejná situace, jak se zavedlo na zdejší radnici již dlouhých dvacet let. Za pár minut má přijít hlasování o nejdůležitějším rozhodnutí zastupitelů v roce. Přesto radní na dotazy členů zastupitelstva odpovídají většinou frází: „ … na Váš dotaz Vám odpovím písemně do 30 dnů.“
Stručně ze zasedání ZMČ Praha 3

Stručně ze zasedání ZMČ Praha 3

(11.4.2013) autor: Alena Hronová
Na svátek Pepíků v úterý 19. března se konalo 13. zasedání zastupitelstva městské části. Nové na něm bylo to, že bylo uskutečněno v kongresovém sálu hotelu Olšanka, ale opět proběhlo v tradiční nekonstruktivní atmosféře opozičních a koaličních zastupitelů.
LETÁK: Zvyšování vodného a stočného

LETÁK: Zvyšování vodného a stočného

(17.12.2012) autor: Pavel Ambrož
Nevíte si rady? Máte starosti s bydlením neb s odchodem do důchodu? Tápete v zákonech a na  úřadech?

Nevíte si rady? Máte starosti s bydlením neb s odchodem do důchodu? Tápete v zákonech a na úřadech?

(12.12.2012) autor: Alena Hronová
Pak Vám mohu doporučit návštěvu sociálně právní poradny v Praze 3. A jsem toho názoru, že Vám nebude vadit, že tu naši pro Vás organizuje komunista Pavel Ambrož, bývalý dlouholetý žižkovský i pražský zastupitel. Tyto služby totiž vyhledávají nejen voliči a členové KSČM, ale pro radu přicházejí i další spoluobčané nejen z Prahy 3, ale i z dalších městských částí. A vůbec se neřeší, jaké politické příslušnosti kdo je. Zde totiž nejde o politické klání, ale o pomoc potřebným lidem, často v nouzi, lidem, kteří se ocitnou na pokraji zoufalství, finanční a existenční nejistoty, nebo prostě jenom mají při řešení svých životních situací problém s neznalostí zákonů či orientací ve výkonu veřejné správy pro občany. Tuto sociálně právní poradnu najdete v Baranově ul. 11, v sídle Obvodního výboru KSČM Praha 3, kde se koná pravidelně ve vybraný čtvrtek v měsíci od 18 do 20 hodin (termíny na www.praha3.kscm.cz). Pravidelně zde najdete právničku či právníka, kteří sic nemohou radit na úrovni placených advokátů, ale poskytnou první pomoc – rozeberou s návštěvníkem jeho problém a pokusí nabídnout možnosti řešení. Podobně pan Ambrož, který je pracovníkem dávkového odd. ČSSZ, pomáhá v oblasti důchodů.
Komunisté proti „restituci“ žižkovské nemocnice

Komunisté proti „restituci“ žižkovské nemocnice

(9.10.2012) autor: Milan Krajča
O jednom z možných konkrétních dopadů tzv. církevních restitucí informují veřejnost komunisté z pražského Žižkova. Upozorňují, že pokud by byly, navzdory většinovému nesouhlasů občanů, „církevní restituce“ prosazeny, znamenaly by zřejmě i další omezení zdravotní péče na Praze 3.

Jedním z potenciálních objektů těchto restitucí je totiž i budova Nemocnice na Žižkově v Kubelíkově ulici. O tu již na počátku devadesátých let projevily zájem jeptišky, které v ní však v první polovině minulého století provozovaly nikoliv zdravotnické, ale ubytovací zařízení. Tzv. církevní restituce tak mohou pro tuto nemocnici znamenat zánik.
další 51-6061-65 další
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena