POZVÁNKA

28.6 v 17 h na OV beseda

5.9. v 15 h v Habrové na Jarově

Dětský den

25.10. v 17 h na OV beseda

Vznik Československa

7.11. v 15 h na OV

setkání LKŽ Praha 3

5.12. v 15 h na OV

předvánoční setkání LKŽ Praha 3

18.12. v 15 h na radnici zasedání ZMČ

 

Akce k seznámení s názory

a návrhy KSČM (vždy od 15 h):

17.9. před Albert na Vinohradské
18.9. před Agora Flora
18.9. v 15 h na radnici zasedání ZMČ
19.9. u polikliniky na Vinohradské
24.9. před PENNY v Malešické
24.9. Prokopovo n. a u BILLA
25.9. před poštou v Olšanské
26.9. Ohrada a Lidl na Koněvově
26.9. Seifertova a Churchillovo n.
3.10. v 15 h na OV
setkání LKŽ Praha 3
3.10. Koněvova na Chmelnici
3.10. křižovatka Koněvova-Spojovací
4.10. u vinohradských stanic metra***

Potřebujete se setkat se zastupiteli,
s vedoucími představiteli KSČM z Prahy 3 ?
NÁVŠTĚVNÍ HODINY
vždy ve čtvrtek od 17 do 19 hodin
v sídle OV KSČM Praha 3
v Baranově 1833/11
Doporučujeme návštěvu
předem sjednat!

 

***
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OV KSČM PRAHA 3

 

facebook youtube 

Adresa:

Baranova 1833/11

130 00 Praha 3 - Žižkov

(Nedaleko od stanice metra Flora
a zastávky tramvaje Radhošťská)
http://www.mapy.cz/zakladni?

 

Telefon:
+420 725 646 003
+420 734 430 318

 

E-mail: 

ovpraha3@kscm.cz

Web:

http://praha3.kscm.cz

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS (Rich Site Summary).
RSS čtečka
KSČM PRAHA 3Místní politika

Místní politika

další 51-6061-61 další
Vyjádření k Žižkovskému masopustu

Vyjádření k masopustu Městské části Praha 3

(3.2.2014) autor: Alena Hronová

Masopustu jako lidové zábavě místních obyvatel, která by měla být součástí městského folklóru, fandíme. Ale měla by se na jeho přípravě a organizaci podílet především místní občanská sdružení za technické podpory radnice. Finanční pomoc bychom očekávali především od místních podnikatelů, především z oblasti pohostinství a turistiky.

Alena Hronová

Na zasedání radnice Prahy 3 bez změn aneb z bláta do louže?

Na zasedání radnice Prahy 3 bez změn aneb z bláta do louže?

(1.2.2014) autor: Alena Hronová
Úvodem Vám ocituji článek našeho bývalého zastupitele Pavla Ambrože, který uveřejnil po zhlédnutí prosincového zasedání Zastupitelstva MČ Praha 3:
Dnes se projednával rozpočet na rok 2014. A stále stejná situace, jak se zavedlo na zdejší radnici již dlouhých dvacet let. Za pár minut má přijít hlasování o nejdůležitějším rozhodnutí zastupitelů v roce. Přesto radní na dotazy členů zastupitelstva odpovídají většinou frází: „ … na Váš dotaz Vám odpovím písemně do 30 dnů.“ Marně jsem čekal, že by někdo ze zastupitelů navrhl přerušení jednání zastupitelstva na těch 30 dnů, že by se počkalo až pan radní sesmolí odpověď, dle které by se dalo rozhodnout při hlasování o rozpočtu.
Na zasedání radnice Prahy 3 bez změn

Na zasedání radnice Prahy 3 bez změn

(20.12.2013) autor: Pavel Ambrož
Dnes se projednával rozpočet na rok 2014. A stále stejná situace, jak se zavedlo na zdejší radnici již dlouhých dvacet let. Za pár minut má přijít hlasování o nejdůležitějším rozhodnutí zastupitelů v roce. Přesto radní na dotazy členů zastupitelstva odpovídají většinou frází: „ … na Váš dotaz Vám odpovím písemně do 30 dnů.“
Stručně ze zasedání ZMČ Praha 3

Stručně ze zasedání ZMČ Praha 3

(11.4.2013) autor: Alena Hronová
Na svátek Pepíků v úterý 19. března se konalo 13. zasedání zastupitelstva městské části. Nové na něm bylo to, že bylo uskutečněno v kongresovém sálu hotelu Olšanka, ale opět proběhlo v tradiční nekonstruktivní atmosféře opozičních a koaličních zastupitelů.
LETÁK: Zvyšování vodného a stočného

LETÁK: Zvyšování vodného a stočného

(17.12.2012) autor: Pavel Ambrož
Nevíte si rady? Máte starosti s bydlením neb s odchodem do důchodu? Tápete v zákonech a na  úřadech?

Nevíte si rady? Máte starosti s bydlením neb s odchodem do důchodu? Tápete v zákonech a na úřadech?

(12.12.2012) autor: Alena Hronová
Pak Vám mohu doporučit návštěvu sociálně právní poradny v Praze 3. A jsem toho názoru, že Vám nebude vadit, že tu naši pro Vás organizuje komunista Pavel Ambrož, bývalý dlouholetý žižkovský i pražský zastupitel. Tyto služby totiž vyhledávají nejen voliči a členové KSČM, ale pro radu přicházejí i další spoluobčané nejen z Prahy 3, ale i z dalších městských částí. A vůbec se neřeší, jaké politické příslušnosti kdo je. Zde totiž nejde o politické klání, ale o pomoc potřebným lidem, často v nouzi, lidem, kteří se ocitnou na pokraji zoufalství, finanční a existenční nejistoty, nebo prostě jenom mají při řešení svých životních situací problém s neznalostí zákonů či orientací ve výkonu veřejné správy pro občany. Tuto sociálně právní poradnu najdete v Baranově ul. 11, v sídle Obvodního výboru KSČM Praha 3, kde se koná pravidelně ve vybraný čtvrtek v měsíci od 18 do 20 hodin (termíny na www.praha3.kscm.cz). Pravidelně zde najdete právničku či právníka, kteří sic nemohou radit na úrovni placených advokátů, ale poskytnou první pomoc – rozeberou s návštěvníkem jeho problém a pokusí nabídnout možnosti řešení. Podobně pan Ambrož, který je pracovníkem dávkového odd. ČSSZ, pomáhá v oblasti důchodů.
Komunisté proti „restituci“ žižkovské nemocnice

Komunisté proti „restituci“ žižkovské nemocnice

(9.10.2012) autor: Milan Krajča
O jednom z možných konkrétních dopadů tzv. církevních restitucí informují veřejnost komunisté z pražského Žižkova. Upozorňují, že pokud by byly, navzdory většinovému nesouhlasů občanů, „církevní restituce“ prosazeny, znamenaly by zřejmě i další omezení zdravotní péče na Praze 3.

Jedním z potenciálních objektů těchto restitucí je totiž i budova Nemocnice na Žižkově v Kubelíkově ulici. O tu již na počátku devadesátých let projevily zájem jeptišky, které v ní však v první polovině minulého století provozovaly nikoliv zdravotnické, ale ubytovací zařízení. Tzv. církevní restituce tak mohou pro tuto nemocnici znamenat zánik.
LETÁK: Zvyšování vodného a stočného

LETÁK: Zvyšování vodného a stočného

(4.8.2012) autor: Pavel Ambrož
Cenzura na Praze 3?

Cenzura na Praze 3?

(18.5.2012) autor: Milan Krajča

Občanský zpravodaj Kauza3 existuje na internetu již od roku 2007. Za necelých pět let své existence sehrál mnohokrát důležitou roli, když se zapojil do odhalování řady kauz týkajících se Městské části Praha 3, kritického informování o politice vedení „trojkové“ radnice i poskytování prostoru pro vyjádření opozice ve zdejším zastupitelstvu. V posledním období je však možné pozorovat narůstající propojení tohoto občanského zpravodaje s jednou z opozičních sil v zastupitelstvu městské části – koalicí Žižkov (nejen) sobě, vedenou Stranou zelených. To je bohužel možné pozorovat i v zapojení Kauzy3 do některých škodlivých politických her tohoto politického subjektu, namířených proti jiným částem opozice.

další 51-6061-61 další
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena