POZVÁNKA

5.9. v 15 h v Habrové na Jarově

Dětský den

18.9. v 15 h na radnici zasedání ZMČ

25.10. v 17 h na OV beseda

Vznik Československa

7.11. v 15 h na OV

setkání LKŽ Praha 3

5.12. v 15 h na OV

předvánoční setkání LKŽ Praha 3

18.12. v 15 h na radnici zasedání ZMČ

 

Akce k seznámení s názory

a návrhy KSČM (vždy od 15 h):

17.9. před Albert na Vinohradské
18.9. před Agora Flora
19.9. u polikliniky na Vinohradské
24.9. před PENNY v Malešické
24.9. Prokopovo n. a u BILLA
25.9. před poštou v Olšanské
26.9. Ohrada a Lidl na Koněvově
26.9. Seifertova a Churchillovo n.
3.10. Koněvova na Chmelnici
3.10. křižovatka Koněvova-Spojovací
4.10. u vinohradských stanic metra***

Potřebujete se setkat se zastupiteli,
s vedoucími představiteli KSČM z Prahy 3 ?
NÁVŠTĚVNÍ HODINY
vždy ve čtvrtek od 17 do 19 hodin
v sídle OV KSČM Praha 3
v Baranově 1833/11
Doporučujeme návštěvu
předem sjednat!

 

***
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OV KSČM PRAHA 3

 

facebook youtube 

Adresa:

Baranova 1833/11

130 00 Praha 3 - Žižkov

(Nedaleko od stanice metra Flora
a zastávky tramvaje Radhošťská)
http://www.mapy.cz/zakladni?

 

Telefon:
+420 725 646 003
+420 734 430 318

 

E-mail: 

ovpraha3@kscm.cz

Web:

http://praha3.kscm.cz

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS (Rich Site Summary).
RSS čtečka
KSČM PRAHA 3Volby

Volby

Rozhovor s Pavlem Ambrožem, senátním kandidátem KSČM

Rozhovor s Pavlem Ambrožem, senátním kandidátem KSČM

(4.8.2012)
- Pro kandidaturu do Senátu jste byl navržen a vybrán na základě práce zastupitele. Kde jste tuto funkci zastával?

V roce 1990 jsem se po deseti letech působení v občanském výboru stal zastupitelem Prahy 3. Na žižkovské radnici jsem byl 12 let, poté jsem byl v letech 2002-10 členem Zastupitelstva hlavního města Prahy.

- Čím jsou pro vás volby do Senátu?

Jsou možností, jak některé problémy, s nimiž se setkávám na pracovišti – dávkuji důchody na České správě důchodového zabezpečení – řešit změnou legislativy. Nepřipustit přitom to, co nám do důchodového systému už od roku 1995 vnucují pravicové strany. Z »vysoké« politiky mne zajímají právě odborná témata, kromě sociální oblasti např. otázky urbanismu a architektury, tj. např. stavebního zákona.

- Na řešení jakých záležitostí z celostátní tématiky byste se jako případný senátor chtěl podílet?

Především bych se chtěl věnovat sociálním otázkám. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek skoro dokončil pod kuratelou ministra financí Miroslava Kalouska likvidaci sociálního státu. Nedovedu si skoro představit, co by ještě chtěli zlikvidovat. Musíme jít proto zpátky a hledat cesty, jak postupně - ale nikoli populisticky jako v posledním roce vlády Jiřího Paroubka – s rozmyslem přemýšlet o sociálních dávkách. Mým volebním heslem je, že naší budoucností jsou děti, proto musíme vyjít ze základu – aby byl vůbec zájem mít děti. Porodné nemůže být jen odměnou, ale musí být takové, aby matka z něho zaplatila tu nejzákladnější výbavu, kterou po porodu potřebuje. Rodičovský příspěvek musí být jednoznačně dán alespoň na tři roky, neboť systém jeslí je téměř zlikvidován. Jesle či paní na hlídání dnes využívají buď ženy, které musejí ze sociálních důvodů hned do práce, nebo ženy, které »jsou za vodou« a chtějí si udržet své vysoké podnikatelské nebo zaměstnanecké postavení. Pro nejširší vrstvy jesle nejsou. Navíc je vhodné z výchovných důvodů, aby děti do tří let byly s matkou. A příspěvek musí být takový, aby z něho matky dostatečně vyžily.

- Nehrozí zneužití?

V čem se to zneužívá? Pokud to nějaká skupina obyvatel, která je minoritou, zneužívá, tak se na to musí tlačit jinými prostředky. První tři roky života dítěte nejsou o tom, zda chodí, či nechodí do školy, tam je to jenom o tom, zda se matka o dítě stará, nebo ne. Pokud se nestará, tak stát má páky na to, aby se opatrovníkem stal někdo jiný než matka a příspěvek byl převeden na toho, kdo se o dítě bude starat. Posuzování toho, jak se matka o dítě stará, by se ovšem mělo zpřísnit a lhůty by měly být minimální. Prostě říci »odmítla jsi být matkou, tak jí nebudeš«. Pokud matka peníze z příspěvku propije, tak asi nebude mít na výchovu dítěte - a přijde o ně, i o příspěvek. Je to ale o tom, jak pracují sociální pracovníci.

- Jak hledíte na chystané změny důchodového systému?

Rozhodně jsem proti rušení průběžného pilíře. Vzkazuji pánům Drábkovi, Kalouskovi a dalším, že já již jsem ve 2. pilíři, neboť jsem si za socialismu obstaral důchodové pojištění – někdo zase životní, v podstatě jsou to podobné instrumenty. Druhý pilíř tedy vlastně již dávno existuje. Vůbec není důvod, aby vznikal další 2. pilíř na úkor peněz pro 1. pilíř. Lidé by měli vstupovat do 2. pilíře za situace, kdy na to mají a budou mít. Drábkův 2. pilíř bude utvářen na úkor lidí v 1. pilíři, na úkor jejich důchodů budou vyváděny peníze do nového 2. pilíře. Bohatší, kteří mají na spoření ve 2. pilíři, budou mít druhý důchod na úkor těch chudších, na jejichž důchody bude méně prostředků. Druhou věcí je to, jakým postupným způsobem byl přetvořen dávkový systém 1. pilíře. Zde je po dvaceti letech změn co napravovat.
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena