POZVÁNKA

Akce veřejné:

v neděli 12.7. ve 14 h vycházka
z Ohrady na Vítkov

v sobotu 29.8. v 10 h na Olšanech
pietní akt k SNP

v úterý 8.9. v 15 h na Olšanech
pietní akt k výročí zavraždění Julia Fučíka

ve středu 9.9. v 15 h dětský den
v Habrové na Jarově

konference Aktuálně o leninismu

 

 

 

 

Akce pro členy
obvodní organizace:

Akce k seznámení s názory
a návrhy KSČM (vždy od 15 h):

***

Potřebujete se setkat s vedoucími
představiteli KSČM z Prahy 3 ?

NÁVŠTĚVNÍ DEN ČTVRTEK
odpoledne a v podvečer
v sídle OV KSČM Praha 3
Návštěvu je nutné předem sjednat!

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

OV KSČM PRAHA 3

 
 

facebook youtube 

Adresa:
Politických vězňů 1531/9
111 21 Praha 1 - Nové Město

 

(Blízko stanice metra Můstek 
a zastávky tramvají Jindřišská)
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4293387&y=50.0829823&z=17&source=addr&id=8939470

 

Telefon:
+420 725 646 003
+420 734 430 318

 

E-mail: 

ovpraha3@kscm.cz

Web:

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS (Rich Site Summary).
RSS čtečka
KSČM PRAHA 3Názory

Názory

Vlci opět v Praze

(6.5.2019)
vPo roce znovu přijeli motorkáři, nejen z Ruska ale z dalších zemí Evropy, oslavit dny osvobození od fašismu v roce 1945.

Helena Březinová, členka OV KSČM Praha 3

Lávka

(30.4.2019)
lV pražské Tróji 2. prosince 2017 spadla lávka s tragickými následky. Tento typ mostu připomíná náhrdelník, tedy na lanku navlečené korálky. Ano, jsou tak navlečeny betonové segmenty na lanech ukotvených v pylonech. Problémem je izolace před vodou i vlhkostí. Dalším je nedokonalé zamezení přetěžování a vjezdu motorových vozidel a motorek.
Vlastníci stejného typu lávek se lekli a začali jednat:
V Nymburce se po uzavření lávky 13. prosince 2017 brzy rozhodli ji zlikvidovat (demolice srpen 2018) a postavit novou širší jiného typu asi do roku 2020.
V Kroměříži se radnice rozhodla jinak. Nejdříve lávku uzavřela 15. prosince 2017 a dala lávku zkoumat, což ovšem bez poškození není možné a ani stav lan tak nelze zjistit stoprocentně. Nakonec brněnská firma za 7 miliónů pod lávkou natáhla nová lana. Tak snad jejich izolace vydrží běžnou vlhkost stoupající z hladiny Moravy a vodu z deště a sněhu. Pokud ale by se opakovala povodeň, tak spláchne tu práci vykonanou za milióny korun. Zatím se obyvatelé sídliště Oskol těší, že opět mají kratší cestu na nádraží.
Pavel Ambrož, společenství Komuna v ZKČ

Jsem podněcovatelem míru!

(16.4.2019)
chschchschchschCharles Spencer Chaplin, narozen před 130 lety, po divadelním mládí v Anglii prožil v Americe přes čtyřicet roků plodné práce v němém i ve zvukovém filmu jako herec, režisér a scenárista. Ale po útocích za politické postoje a zaměření filmů, zvláště od roku 1940 ataky a vyšetřování kongresového výboru pro neamerickou činnost, se v roce 1952 věčný tulák Charlie s rodinou vrátil zpět do Evropy, kde dál pracoval do úmrtí na vánoce roku 1977.
Pavel Ambrož, společenství Komuna v ZKČ

Protest proti další agresi USA v Jižní Americe

(7.3.2019)
veZúčastnili jsme se demonstrace proti politické, ekonomické a hrozící vojenské agresi samozvoleného světového četníka proti Bolívarovské republice Venezuele.
Milan Krajča, České mírové hnutí


Dostat medaili…smůla?

(7.11.2018)
Putin předal medaili Jaromíru Nohavicovi. Zpráva, která vyvolala potřebu mnohých českých umělců, médií a nudících se politiků, kteří asi nejsou dost vytíženi prací pro občany, projevit závist, nenávist a „správný“ politický postoj. Žel se mezi ně zařadil i Ing. Jiří Dolejš, držitel členského průkazu KSČM, který se již na začátku své politické kariéry v devadesátých letech vyjádřil, že je Jarkovým posluchačem. Jak vidno dlouhodobá činnost jen v politice hodnoty v myšlení některých osob změní. Negativisté nějak přehlédli, možná záměrně, že cena je pojmenovaná po jednom z významných ruských spisovatelů a že oceňuje osoby, které svými činy napomáhají k přátelství s ruským lidem. Určitě tomu odpovídá poznávání kultury druhých národů na rozdíl od současného harašení zbraněmi, vydírání sankcemi, strašením o říších zla…
Ptám se: Bude stejný povyk, když předá prezident(ka) USA podobné ocenění například zpěváku blues Michalu Prokopovi nebo anglická královna překladateli děl Shakespeara Martinu Hilskému? Z které země by mohl současný český prezident Miloš Zeman ocenit bohemistu, aby nedošlo k politickému zpochybňování?
Pavel Ambrož, společenství Komuna v ZKČ
ppppp
pp

Obžaloba nerovnosti v kapitalismu

(2.11.2018)
Tento týden jsme mohli shlédnout britský televizní film z roku 2015 Inspektor se vrací. Tvůrci ve kvalitně zpracovaném filmu (podle předlohy divadelní hry) ukázali nerovnost podle bohatství a tudíž postavení rodiny / jednotlivce v třídní společnosti roku 1912.k Možná jste si přitom vzpomněli na stejně dobrý starší oscarový americký film z roku 1967 Hádej, kdo přijde na večeři o rasových předsudcích a nerovnosti v USA té doby. Pro někoho možná bylo překvapivé, že britský film byl odvysílán na jednom z kanálů soukromé televize Prima a nikoliv ve veřejnoprávní, námi občany placené, České televizi.
Pavel Ambrož, společenství Komuna v ZKČ

Třešně

()
třešněKonec května a některé výkladní skříně kapitalismu, cizácké markety, nám nabízí první třešně letošní sezóny, jak jinak z dovozu – například z Itálie, za více než sto korun za kilogram sladkého ovoce. Ve stejnou dobu v české přírodě postupně uzrávají třešně různých druhů, které si často natrháte zdarma. Tak dobrou chuť.
Pavel Ambrož, společenství Komuna v ZKČ

Noční vlci v Praze

(7.5.2018)
nvStalo se již tradicí, že do Prahy každý rok přijíždí ruští motorkáři z klubu Noční vlci, aby spolu se  sympatizanty, kteří je zde očekávají po celou jejich cestu, připomněli výročí osvobození Československa Rudou armádou.nv Ani letos tomu nebylo jinak. A přestože, anebo možná právě proto, že letos Česká republika kromě jiného oslaví 100. výročí svého vzniku, byla tato akce narušována provokatéry. Přes všechny peripetie proběhl pietní akt velmi důstojně a vzpomínky se zúčastnili motorkáři nejen z Ruska, ale i z dalších zemí, například z Polska, Slovenska, Německa a České republiky.
Helena Březinová, členka OV

Mezinárodní jazyk míru

(1.2.2018)
espeespNa besedě konané dne 1.února v sídle OV Pavel Ambrož seznámil přítomné s historií mezinárodního jazyka esperanta od tvorby a jeho zveřejnění Ludvikem Lazarem Zamenhofem (15.12.1859-14.4.1917, Dr. Esperanto = doufající) v roce 1887 do současnosti, vlastní zkušenosti s tímto mezinárodním jazykem v 80. letech a nakonec vysvětlil i jednoduchost gramatiky esperanta. Na ukázku představil nejen slovníky a učebnici, ale i v 80. letech v Sovětském svazu vydanou brožurku o mírových aktivitách tehdejší východní socialistické mocnosti. Předvedl také webové stránky českých esperantistů. S esperantem se můžete seznámit i na nástěnce v sídle OV.
Helena Březinová, členka OV
es

Do Štrasburku do sídla EU

(13.2.2018)
štrštrHlavním cílem naší cesty do Štrasburku, byla možnost navštívit sídlo Evropského parlamentu. Tam se naší skupině shodou okolností mohl věnovat zástupce levicově orientovaných poslanců EP MUDr. Jiří Maštálka, který s sebou přivedl, jako překvapení, svojí kolegyni Ing. Kateřinu Konečnou. Průvodcem, který celou besedu uváděl, jak sám skromně prohlásil, byl úředník p. Žebříček. Hlavním námětem povídání byla Evropa zleva, pozice českého parlamentu a pomoc České republice ze strany EU. J. Maštálka také upozornil na malý zájem mladých do 30 let o volby – jakékoliv. Zmínil se i o úpravě měst, o zeleni a pasivní účasti mladých na akcích s tím spojených. Upozornil na to, že v okrajových částech měst bývaly záhrádkářské kolonie, které naplňovaly dny volna a dnes jsou spíše územím záměrů developerů. Dále připomněl, že práce žen při stejném vzdělání je hodnecena jinak než u mužů, co se nakonec odráží i ve výši důchodů. Nezapomněl se zmínit o dvojí kvalitě potravin, které jsou v prodeji, kde se to týká nejen potravin dloudobé spotřeby, ale i takových jako jsou třeba jogurty aj. Jedna členka naší skupiny z Ostravy v diskusi vystoupila jako asistentka Jiřího Maštálky. Jako spolupracovnice s. Maštálky se přihlásila i jedna naše delegátka. MUDr. Máštálka nás seznámil velmi poutavou formou s činností našich poslanců v Evroparlamentu. Jeho slova doplnila Ing. Konečná. Po té následovala beseda s oběma poslanci. Návštěvě EU předcházela zastávka v městě Colmaru, kde se narodil tvůrce newyorkské sochy Svobody Auguste Bartholdi. Její 12 m vysokou repliku jsme žel neviděli, protože do města jsme přicestovali v pozdních hodinách. Z Colmaru jsme pak cestovali zpět do Německa, kde bylo připraveno ubytování v městečku Oberkirch, v hotelu Renchtablick, spojené s večeří i snídaní formou švédského stolu. Po návštěvě EP následovala procházka po městě Štrasburku včetně prohlídky místních vánočních trhů. Cesta domů nám kupodivu velice rychle utekla.
Helena Březinová, předsedkyně LKŽ
štrštr
 
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena