POZVÁNKA

Akce veřejné:

v neděli 12.7. ve 14 h vycházka
z Ohrady na Vítkov
v sobotu 29.8. v 10 h na Olšanech
pietní akt k SNP
v úterý 8.9. v 15 h na Olšanech
pietní akt k výročí zavraždění Julia Fučíka
ve středu 9.9. v 15 h dětský den
v Habrové na Jarově

v sobotu 17.10. v 9 h v sídle KSČM
konference Aktuálně o leninismu

v sobotu 7.11. v 11 h na Olšanech
pietní akt u čs. rudoarmějců

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akce pro členy
obvodní organizace:

Akce k seznámení s názory
a návrhy KSČM (vždy od 15 h):

***

Potřebujete se setkat s vedoucími
představiteli KSČM z Prahy 3 ?

NÁVŠTĚVNÍ DEN ČTVRTEK
odpoledne a v podvečer
v sídle OV KSČM Praha 3
Návštěvu je nutné předem sjednat!

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OV KSČM PRAHA 3

 
 

facebook youtube 

Adresa:
Politických vězňů 1531/9
111 21 Praha 1 - Nové Město

 

(Blízko stanice metra Můstek 
a zastávky tramvají Jindřišská)
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4293387&y=50.0829823&z=17&source=addr&id=8939470

 

Telefon:
+420 725 646 003
+420 734 430 318

 

E-mail: 

ovpraha3@kscm.cz

Web:

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS (Rich Site Summary).
RSS čtečka
KSČM PRAHA 3Zprávy OV

Zprávy OV

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny

(15.9.2013) autor: Pavel Ambrož
Tak jsme se dočkali. Nejprve se odporoučela protilidová vláda pánů Nečase a Kalouska. Poslanci sice nedali důvěru nové Rusnokově vládě „odborníků“, ale po sebelikvidaci fiktivní 101 pravicové většiny došlo i na rozpuštění Poslanecké sněmovny.
VIDEO: Přednáška

VIDEO: Přednáška "Rudé právo"

(10.9.2013) autor: Milan Krajča
Přednáška bývalého šéfredaktora Rudého práva, předsedy Ústředního výboru Československého svazu novinářů a vrcholného funkcionáře Komunistické strany Československa Zdeňka Hořeního "Rudé právo," pořádaná dne 5. 9. 2013 Obvodním výborem Komunistické strany Čech a Moravy Praha 3 je ke zhlédnutí na adrese: http://www.youtube.com/watch?v=BQtAtmHYB8A
Z mimořádného zasedání ÚV KSČM

Z mimořádného zasedání ÚV KSČM

(25.8.2013) autor: Milan Krajča
V souvislosti s přípravou předčasných voleb do Poslanecké sněmovny bylo na čtvrtek 22. srpna svoláno mimořádné zasedání Ústředního výboru KSČM. „Máme před sebou náročný politický úkol, česká společnost je nadále v krizi, která rozhodně neskončila pádem Nečasovy vlády a seberozpuštěním sněmovny“ prohlásil v úvodním vystoupení předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, který dále zdůraznil, že komunisté nesmí v nadcházejících volbách vynechat žádné zásadní téma a musí nabídnout řešení všech problémů, které většinu lidí tíží.
Krajská konference KSČM v Praze

Krajská konference KSČM v Praze

(1.8.2013) autor: Pavel Ambrož
K mimořádné situaci v mimořádném letním čase 15.7. se sešli delegáti pražské krajské konference. Zvolili pořadí kandidátů, navržených z pražských obvodních výborů, na kandidátce KSČM pro případné předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Na prvním místo postavili ženu – předsedkyni krajského výboru a klubu KSČM v pražském zastupitelstvu, poslankyni Mgr. Martu Semelovou a na druhém místě je místopředseda strany a poslanec Ing. Jiří Dolejš. Z naší obvodní organizace jsou na kandidátce s. Krajča (4. místo), s. Ambrož (11.), s. Janouch (31.), s. Hronová (36.) a další soudruzi jsou mezi náhradníky.
Řešením krize jsou předčasné volby

Řešením krize jsou předčasné volby

(30.7.2013) autor: Milan Krajča
Na 6. zasedání Ústředního výboru naší strany, které se uskutečnilo v sobotu 22. června, bylo jednoznačně konstatováno, že ediným důsledným řešením současné politické krize je rozpuštění sněmovny a předčasné parlamentní volby, které by se měly konat co nejdříve. Takové řešení žádá většina veřejnosti a KSČM tento svůj dlouhodobý názor na svém vrcholném jednání potvrdila.
Besedy na OV KSČM Praha 3

Besedy na OV KSČM Praha 3

(15.7.2013) autor: Pavel Ambrož
Pří hodnocení polického vzdělávání za rok 2012 – 2013 jsme konstatovali, že se nám osvědčilo obnovení besed na OV. Dařilo se nám získávat kvalitní přednášející se zajímavými tématy: H. Kračmarová – Dějiny KSČ a jejich antikomunistické falzifikace, N. Ashhab – Okupovaná Palestina včera a dnes, F. Kovanda – Vítězný únor 1948, A. Svoboda – K historii dětského a mládežnického pokrokového hnutí, S. Svoboda – Diplomacie ve službách míru a socialismu, besedy se zastupitelkou A. Hronovou a poslankyní M. Semelovou, které byly velice aktuální vzhledem k probíhajícím změnám na radnicích, žižkovské a pražské, a ve státě.
Popovodňová pomoc

Popovodňová pomoc

(5.7.2013) autor: Pavel Ambrož
Dne 25.6. na 17. zasedání OV na návrh s. Stejskalové uvolnil obvodní výbor ze své pokladny 10 000 Kč na popovodňovou pomoc Ústeckému kraji. Členové OV přidali dalších 750 Kč.
Ženy v politice

Ženy v politice

(2.7.2013) autor: Pavel Ambrož
Na VIII. sjezdu bylo rozhodnuto o vzniku komise žen ÚV.
Navrhovatelka prosadila pro činnost jediné téma – rovnost mužů a žen ve funkcích. Žel komise žen se nemá zabývat všemi problémy žen ve společnosti tak, jak je naopak nastavena činnost komisí mládeže ve straně ve prospěch mladých.
Levicový klub žen v Praze 3

Levicový klub žen v Praze 3

(15.6.2013) autor: Helena Březinová
Žižkovské levicové ženy se pravidelně scházejí k oslavě svého svátku Mezinárodního dne žen a před vánoci – v tomto roce to bude 5. prosince. Na tyto akce jsou zvány i zástupkyně místní organizace Českého svazu žen, vedené místní komunistickou zastupitelkou Alenou Hronovou, a naši soudruzi. Ale měly bychom během roku konat i další činnost.
Dětský den na Jarově

Dětský den na Jarově

(10.6.2013) autor: Helena Březinová
Ve středu 5. června se konal pro deštivé počasí o týden odložený dětský den v Habrové ulici na Jarově. Díky soudruhům a soudružkám pod vedením Pavla Jurči, předsedy 51. ZO, během slunného odpoledne šedesátka dětí s rodiči oslavila svůj svátek zápolením v sedmi hrách a všechny si odnesly sladkou odměnu a další dárky.
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena