POZVÁNKA

Akce veřejné:

v neděli 12.7. ve 14 h vycházka
z Ohrady na Vítkov
v sobotu 29.8. v 10 h na Olšanech
pietní akt k SNP
v úterý 8.9. v 15 h na Olšanech
pietní akt k výročí zavraždění Julia Fučíka
ve středu 9.9. v 15 h dětský den
v Habrové na Jarově

v sobotu 17.10. v 9 h v sídle KSČM
konference Aktuálně o leninismu

v sobotu 7.11. v 11 h na Olšanech
pietní akt u čs. rudoarmějců

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akce pro členy
obvodní organizace:

Akce k seznámení s názory
a návrhy KSČM (vždy od 15 h):

***

Potřebujete se setkat s vedoucími
představiteli KSČM z Prahy 3 ?

NÁVŠTĚVNÍ DEN ČTVRTEK
odpoledne a v podvečer
v sídle OV KSČM Praha 3
Návštěvu je nutné předem sjednat!

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OV KSČM PRAHA 3

 
 

facebook youtube 

Adresa:
Politických vězňů 1531/9
111 21 Praha 1 - Nové Město

 

(Blízko stanice metra Můstek 
a zastávky tramvají Jindřišská)
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4293387&y=50.0829823&z=17&source=addr&id=8939470

 

Telefon:
+420 725 646 003
+420 734 430 318

 

E-mail: 

ovpraha3@kscm.cz

Web:

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS (Rich Site Summary).
RSS čtečka
KSČM PRAHA 3Zprávy OV

Zprávy OV

další 101-110111-113 další
Mluvila řečí neprivilegovaných

Mluvila řečí neprivilegovaných

(1.8.2012) autor: Haló noviny
Komunistická novinářka, politička a bojovnice proti fašismu Jožka Jabůrková (1896-1942) patří k osobnostem, jež procházejí našimi dějinami skromně, jako neoddělitelná součást všeho pokrokového hnutí. Nenárokovala si být významnou, přesto (či právě proto) se jí stala. Dnes je tomu 70 let, co byla fašisty utýrána v nacistickém koncentračním táboře Ravensbrück.
Najdete nás i na internetu

Najdete nás i na internetu

(18.6.2012) autor: Milan Krajča

Pro komunikaci s OV KSČM můžete používat e-mailovou adresu ovpraha3@kscm.cz. Naše webové stránky se nacházejí na adrese www.praha3.kscm.cz. Stránku komunistů Prahy 3 na sociální síti Facebook naleznete na adrese www.facebook.com/kscmpraha3. Videa z naší činnosti natočená mj. ve spolupráci s Haló TV jsou pak k dispozici na serveru Youtube na adrese www.youtube.com/kscmpraha3.

VIDEO: Mezinárodní den dětí na Praze 3

VIDEO: Mezinárodní den dětí na Praze 3

(30.5.2012) autor: Milan Rokytka
Video z Mezinárodního dne dětí, který uspořádala Komunistická strana Čech a Moray na Praze 3 je k dispozici na adrese: http://www.youtube.com/watch?v=j-XI5u3_jKs
VIII. sjezd KSČM: Naším cílem je socialismus

VIII. sjezd KSČM: Naším cílem je socialismus

(4.6.2012) autor: Milan Krajča, Pavel Ambrož, Alena Hronová

Za účasti více než 450 delegátů, z toho 40 z Prahy, se ve dnech 19. a 20. května 2012 v Liberci uskutečnil VIII. sjezd Komunistické strany Čech a Moravy. Předseda Ústředního výboru KSČM Vojtěch Filip v úvodním vystoupení zhodnotil aktuální situaci ve společnosti i pozici strany. Zopakoval, že cílem českých, moravských a slezských komunistů je vybudování sociálně spravedlivé společnosti, socialismu: „Úsilí KSČM směřuje k vybudování spravedlivějšího společenského řádu – socialismu, kde lidé budou odměňováni podle práce a vše se bude dít ve prospěch společnosti. Majetek nebude rozhodujícím kritériem pro společenské zařazení. Svět za více než 160 let, které uplynuly od vize K. Marxe, B. Engelse a těch, kteří je následovali, od V. I. Lenina až po současné představitele komunistického hnutí, se sice změnil, komunismus a jeho první fáze – socialismus, je však stále aktuálním a humánním cílem lidstva.“

Komunisté nezapomínají

Komunisté nezapomínají

(22.5.2012) autor: Zdeněk Karban
Slunečného dne 4. května 2012 připomněly události před 67 lety bojové ukázky z osvobozování školy a instalované historické mapy. To charakterizovalo letošní pietní akt u pomníčku padlých u ZŠ Pražačka. Za účasti 150 přítomných žáků a občanů, vystoupila starostka MČ Praha 3 Vladislava Hujová a byly položeny věnce radnice a Svazu bojovníků za svobodu. Společně položili kytici se stuhou Nezapomínáme za OV KSČM Praha 3 soudruh Zdeněk Karban, místopředseda OV, a za Slovanský výbor ČR paní Eva Holečková.
Nové knihy v knihovně obvodního výboru

Nové knihy v knihovně obvodního výboru

(15.4.2012) autor: Milan Krajča
Již necelý rok je v prostorách OV KSČM Praha 3 v Baranově 11 zpřístupněna knihovna. Obsahuje práce klasiků marxismu-leninismu, publikace o historii dělnického hnutí a KSČ, knihy o zahraničně-politické problematice a mnoho dalšího. Knihy je možné půjčit si, neb na místě si je číst, vždy od pondělí do čtvrtka od 12 do 16 hodin. Knihovna je postupně doplňována o přírůstky věnované členy naší organizace. Obvodní výbor se navíc rozhodl rozšířit knihovnu i o aktuální komunistickou literaturu a proto nakoupil nové knihy z vydavatelství OREGO. Jejich seznam je následující:
Pražská konference KSČM

Pražská konference KSČM

(15.4.2012) autor: Milan Krajča
V sobotu 31. března se v sídle ÚV KSČM uskutečnila Pražská konference naší strany. V úvodním vystoupení Marty Semelové zazněla nejen rekapitulace činnosti pražské stranické organizace v uplynulém období a výhled do budoucna, ale i reflexe současné kapitalistické krize a protilidových vládních „reforem“. V úvodním vystoupení, následné diskusi, ale i v usnesení se pražští komunisté přihlásili k aktivní účasti v protivládním hnutí, především pak k nejbližší celostátní demonstraci svolané odbory na sobotu 21. dubna do Prahy.
Ústřední výbor podpořil protivládní demonstraci

Ústřední výbor podpořil protivládní demonstraci

(15.4.2012) autor: Milan Krajča
V pátek 23. března se v Praze uskutečnilo 18. zasedání ÚV KSČM. Jednání negativně poznamenalo to, že se oproti zvyklosti konalo ve všední den, navíc v běžnou pracovní dobu, což se projevilo na nižší účasti členů tohoto orgánu. Úvodní vystoupení předsedy Ústředního výboru bylo zaměřeno především na aktuální vnitrostátní politickou situaci a s ní související politiku komunistické strany. Mimo jiné uvedl, že „KSČM nebude slibovat nesplnitelné, jen zcela reálné kroky, strana totiž musí lidem dát naprosto konkrétní perspektivu a naději.“
VIDEO: Mezinárodní den žen na Praze 3

VIDEO: Mezinárodní den žen na Praze 3

(20.3.2012) autor: Milan Rokytka
Video z oslavy MDŽ pořádané dne 8. března 2012 Levicovým klubem žen (LKŽ) Praha 3 ve spolupráci s Obvodním výborem Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) Praha 3 je k přehrání na adrese: http://www.youtube.com/watch?v=tnVLBk-4TJs
Rozšiřujeme naše působení na internetu

Rozšiřujeme naše působení na internetu

(3.3.2012) autor: Milan Krajča
Ve zprávě o činnosti byla na naší únorové obvodní konferenci zmíněna prezentace politiky KSČM Praha 3 na internetu. Jedná se především o webové stránky obvodního výboru, které se nacházejí na adrese www.praha3.kscm.cz. Vedle nich jsme nově začali s aktivitou na nejrozšířenější internetové sociální síti Facebook. Oficiální stránku komunistů Prahy 3 zde naleznete na adrese www.facebook.com/kscmpraha3.
další 101-110111-113 další
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena