POZVÁNKA

Akce veřejné:

v neděli 12.7. ve 14 h vycházka
z Ohrady na Vítkov
ve středu 9.9. v 15 h dětský den
v Habrové na Jarově
v sobotu 17.9. v 9 h v sídle KSČM
konference Aktuálně o leninismu

v sobotu 7.11. v 11 h na Olšanech
pietní akt u čs. rudoarmějců

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akce pro členy
obvodní organizace:

Akce k seznámení s názory
a návrhy KSČM (vždy od 15 h):

***

Potřebujete se setkat s vedoucími
představiteli KSČM z Prahy 3 ?

NÁVŠTĚVNÍ DEN ČTVRTEK
odpoledne a v podvečer
v sídle OV KSČM Praha 3
Návštěvu je nutné předem sjednat!

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OV KSČM PRAHA 3

 
 

facebook youtube 

Adresa:
Politických vězňů 1531/9
111 21 Praha 1 - Nové Město

 

(Blízko stanice metra Můstek 
a zastávky tramvají Jindřišská)
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4293387&y=50.0829823&z=17&source=addr&id=8939470

 

Telefon:
+420 725 646 003
+420 734 430 318

 

E-mail: 

ovpraha3@kscm.cz

Web:

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS (Rich Site Summary).
RSS čtečka
KSČM PRAHA 3Zprávy OV

Zprávy OV

Odkaz revoluce roku 1789 v současné Francii žlutých vest

(16.10.2019)

Před 230 lety začala Velká francouzská revoluce, která vyzdvihla třetí stav měšťanstvo na roveň šlechty a církve, vznikla republika a především „občan“. Její pokrokové heslo „Volnost – Rovnost – Bratrství“ dodnes nebylo naplněno. Revoluci jsme si připomněli a besedovali o jejím odkazu v současné Francii, kde v ekonomicky ohrožené střední třídě vzniklo hnutí žlutých vest“, s francouzským občanem trvale žijícím v Praze PhDr. Jean-Jacques Radosou.

Pavel Ambrož, předseda OV

Po stěhování již zabydleni

(1.11.2019)
uvuvuvPo stěhování na začátku září jsme již zabydlení nábytkem, funkční technikou i nostalgickými artefakty v našem novém sídle obvodní organizace v ulici Politických vězňů na Novém Městě pražském. Již jsme si vyzkoušeli kapacitu místnosti (cca 15 židlí) při zasedání obvodního výboru a členské schůzi nejpočetnější základní organizace. Naši říjnovou besedu jsme uskutečnili v zasedačce ve třetím patře a na další se s J. Skálou o Mezinárodním svazu studenstva, která se koná 20. listopadu v 17 hodin, se přijďte podívat. Z Prahy 3 dojedete tramvajemi 5 a 9 do Jindřišské ulice či na Václavské náměstí - tam lze i metrem A. V budově se pohybujeme bezbariérově. Za vrátnicí nastoupíte do výtahu a vyjedete do 2. patra, kde najdete dveře č. 102, u kterých visí naše nástěnky informační a o historii Československa. Takže neměl by být problém účastnit se schůzí a besed jako dosud.
Pavel Ambrož, předseda OV
uvuvuv
Sbohem, Baranova!

Sbohem, Baranova!

(30.9.2019)
Po stěhování jsem v pondělí 30. září předal prostory, které jsme využívali pro činnost obvodní organizace strany přes čtvrt století, zástupci městské části z její organizace Správa zbytkového majetku MČ Praha 3 a.s. … a jsem zvědav, jak bude s tímto zbytkem majetku naloženo. Nepředpokládám, že by se do tohoto prostoru hrnul někdo ochotný platit ročně 432 tisíc za nájemné, s energiemi půl miliónu korun. Takové náklady nemůžeme hradit my, ale obávám se, že ani mnozí drobní podnikatelé a živnostníci.
Určitě budeme dlouho vzpomínat na naši bezplatnou sociálně právní poradnu a na uskutečněné veřejné besedy politické s představiteli strany, historické, odborné s poslanci a zastupiteli, v kterých budeme pokračovat v novém působišti.
Pavel Ambrož, předseda OV
 
 
 
bbbb

Mezinárodní den dětí 2019

(5.6.2019)
ddK oslavě jsme opět pozvali děti jarovského sídliště na loučku v Habrové ulici. Počasí předčasného léta však trávník změnil na polopoušť, písek s odolnějšími druhy plevele. Naše nejnáročnější disciplína - chůze na chůdách - tentokráte oslovila nejen kluky, ale i dívky, příště by si mohly zazávodit i v rychlosti. Střelbu ze vzduchovky si vyzkoušeli i mnozí z nejmenších. Díky za pomoc soudruhům z 9. ZO.dd
Helena Březinová, místopředsedkyně 7. ZO

1. máj svátek práce v Praze 3

(1.5.2019)
11Rozhodnutí připravit májovou slavnost na náměstí Jiřího z Poděbrad přijal krajský výbor pozdě až v lednu. Dlouhé jednání s radnicí skončilo zamítnutím záměru novou pravicovou Radou MČ Praha 3, a jednání o jiných místech ve městě dopadlo podobně. Nakonec se KV rozhodl konat tříhodinovou demonstraci s doprovodnými stánky i s peticemi, kdy stačí splnit ohlašovací povinnost na magistrátu.
Hvězdou sdělovacích prostředků jako vždy byl soudruh Jakeš: „Nemělo k takovému převratu dojít, byli bychom dnes dál.“ Ano, určitě by nikdo netrpěl chudobou bez práce, bez střechy nad hlavou … nebyl by bez práva na život vyřazený mimo společnost. A i o tom mluvili řečníci: předsedkyně KV Praha M. Semelová, poslanec J. Dolejš, kandidáti blížících se voleb do EP A. Korjagin, L. Ledl a P. Pick. Vystoupil i M. Krajča za České mírové hnutí s vyjádřením k situaci ve Venezuele. Soudruzi z OV Praha 3 přišli s petičním stolkem, tedy s peticemi o bydlení, o městské osobní hromadné dopravě zdarma a také s peticí proti zavedení eura, která byla nabízena k podpisu i v dalších stáncích.
Akce se opět neobešla bez přítomnosti našich obdivovatelů, kteří s protikomunistickými transparenty a vlajkami jejich idolů (NATO, USA, EU, Tibet…) hlasitě vyrušovali projevy, Píseň práce a nakonec přerušili elektropřívod při Internacionále (tu jsme si dozpívali) i přes přítomnost antikonfliktního týmu, policistů pěších a policistek na koních a vozu sledovačky. Děkujeme státním pomahačům a ochráncům, kteří jsou placeni i z našich daní, za jejich aktivní přístup završený zadržením jednoho soudruha. Čest práci!
Pavel Ambrož, předseda OV KSČM Praha 3

Před stoletím vzniklo Československo

(25.10.2018)

bb

Obvodní výbor pozval na besedu k 100. výročí vzniku Československa jako přednášejícího aktivního historika PhDr. Emila Voráčka, DrSc., který přítomné zavedl do doby vzniku podmínek, které umožnily vznik československého státu, a do prvních let existence republiky. Badatelé ještě dnes poznávají dokumenty, které se nacházejí nejen v archivech, ale také leží ve skříních v našich domácnostech. Zachraňme je před zničením!

b

Dětský sportovní den

(5.9.2018)

sdd

Sluníčko nad travnatým pláckem u ulice Habrová na jarovském sídlišti přivítalo na sportovním odpoledni místní děti i jejich rodiče. Parta pořadatelů, členů obvodní organizace KSČM, nabídla osm různých her. Odvahu k prvním krokům na chůdách i ke střelbě ze vzduchovky našly i ty nejmenší předškolačky. Všichni soutěžící si odnesli sladkou odměnu. Rodiče možná ani netušili, že o jejich děti se postarali kandidáti KSČM podzimních voleb do zastupitelstev Prahy 3 a Prahy a do Senátu.
Mária Konšelová, místopředsedkyně OV KSČM Praha 3

Beseda Dombas

(28.6.2018)
Wilhelm Fiegel, člen KSM, informoval o své návštěvě Luganské lidové republiky, o následcích války, ale i o současném životě obyvatel.
Pavel Ambrož, předseda OV
https://levaperspektiva.cz/clanky/beseda-o-donbase-na-zizkove/

Beseda o Haló novinách

(31.5.2018)

V besedě se pan Kojzar věnoval především provozním záležitostem novin a jejich internetové odvozeniny. Žel na tolik diskutovaný obsah Haló novin nedošlo. Jen jsme si opět vyslechli i od tohoto šéfredaktora, že Haló noviny jsou levicový deník, nikoliv noviny komunistické strany. KSČM si „jen“ nakupuje služby od vydavatele novin - Futura a.s.! Tak uvážíme, zda bychom neměli propagovat i jiné levicové tiskoviny a ne jen Haló noviny.

Pavel Ambrož, předseda OV

 

 

 
hn
hn
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena