POZVÁNKA

Akce veřejné:

v neděli 12.7. ve 14 h vycházka
z Ohrady na Vítkov

v sobotu 29.8. v 10 h na Olšanech
pietní akt k SNP

v úterý 8.9. v 15 h na Olšanech
pietní akt k výročí zavraždění Julia Fučíka

ve středu 9.9. v 15 h dětský den
v Habrové na Jarově

konference Aktuálně o leninismu

 

 

 

 

Akce pro členy
obvodní organizace:

Akce k seznámení s názory
a návrhy KSČM (vždy od 15 h):

***

Potřebujete se setkat s vedoucími
představiteli KSČM z Prahy 3 ?

NÁVŠTĚVNÍ DEN ČTVRTEK
odpoledne a v podvečer
v sídle OV KSČM Praha 3
Návštěvu je nutné předem sjednat!

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

OV KSČM PRAHA 3

 
 

facebook youtube 

Adresa:
Politických vězňů 1531/9
111 21 Praha 1 - Nové Město

 

(Blízko stanice metra Můstek 
a zastávky tramvají Jindřišská)
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4293387&y=50.0829823&z=17&source=addr&id=8939470

 

Telefon:
+420 725 646 003
+420 734 430 318

 

E-mail: 

ovpraha3@kscm.cz

Web:

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS (Rich Site Summary).
RSS čtečka
KSČM PRAHA 3Zprávy OV

Zprávy OV

Na Žižkově si připomenuli VŘSR

(7.11.2020)
vřsrvřsrVelkou říjnovou socialistickou revoluci si v sobotu při příležitosti jejího 103. výročí připomněli zástupci pražských komunistů. Předsedkyně KV KSČM Praha Marta Semelová, předseda OV KSČM Praha 3 Milan Krajča a předseda KM KV KSČM Praha Luboš Petříček společně položili květiny u žižkovského pomníku českým a slovenským rudoarmějcům, kteří v revoluci a v následných letech občanské války hrdinně bojovali za socialismus v řadách tehdy vzniklé Rudé armády.
vřsrvřsr
vřsr

Mladý je každý komunista

(24.10.2020)
 mk
 
 

Dětské sportovní odpoledne

(9.9.2020)
dddddsdPo jarní odmlce jsme se opět sešli na dětském sportovním odpoledni v Habrové ulici na Jarově. Účastníky, pořadatele ze základních stranických organizací a děti od tříletých, v doprovodu maminek, tatínků a dalších příbuzných, do náctiletých přivítalo sluníčko s dávkou potřebného vitamínu D a čerstvý vzduch v zeleni na okraji sídliště. V době pandemického prostrašování společnosti si oddechli na tříhodinové akci pořádané komunisty obvodní organizace Prahy 3.
Pavel Ambrož, člen ÚV a KV Praha z Prahy 3
dddddddddddddddddddddd

Vzdali hold národnímu hrdinovi Juliu Fučíkovi

(8.9.2020)
jfU příležitosti 77. výročí násilné smrti komunistického novináře Julia Fučíka (1903-1943), který byl německými nacisty zavražděn v Berlíně-Ploetzensee za odbojovou činnost, se sešli příznivci jeho díla a protiválečného odkazu u Fučíkovy sochy na Olšanských hřbitovech v Praze. Osmé září je na počest československého žurnalisty Mezinárodním dnem solidarity novinářů.
Fučíka jako národního hrdinu, komunistického novináře, protifašistického bojovníka, spisovatele a literárního kritika, ale také jako člověka, jenž celý život stál na straně utiskovaných a utlačovaných, přiblížil Milan Krajča, člen vedeníKV KSČM Praha. Připomněl, že Fučík byl členem KSČ od jejího založení, v době nacistické okupace byl členem jejího ilegálního vedení. »Byl redaktorem Rudého práva, jehož 100. výročí prvního čísla si 21. září připomeneme. Do historie se zapsal pravdivým referováním například o Mostecké stávce, statečným odporem proti fašismu a válce. A ani v nacistickém vězení nepřestal bojovat, když napsal své poslední a nesmrtelné dílo Reportáž, psanou na oprátce, jednu z nejpřekládanějších knih,« uvedl Krajča, jenž současně poukázal na fakt, že současná doba převrací hodnoty: ze Staroměstské radnice v Praze byla odstraněna pamětní deska věnovaná osvoboditelům od fašismu, Praha 6 sundala sochu sovětského maršála I. S. Koněva, zato v Řeporyjích se instalovala pamětní deska zrádným vlasovcům. »A radnice na Praze 3 se snaží přejmenovat Koněvovu ulici na ulici bůhvíkoho...«
Zápas pokračuje
Anatolij Šitov, místopředseda Společnosti Julia Fučíka (SJF), jež byla spolupořadatelem akce, připomněl také další komunistické novináře, kteří jako Fučík padli v boji s nacisty: Eduard Urx, Jan Šverma, Jožka Jabůrková, Jan Krejčí, Stanislav Brunclík, Vratislav Šantroch, Evžen Rošický, František Křížek, Václav Sinkule, Kurt Konrad... »Bojovali a padli v boji. Padli pro nás, pro to, abychom my a další generace mohli žít,« zdůraznil a konstatoval, jak je paradoxní, že současná doba slaví novináře Ferdinanda Peroutku, který přežil válku tím, že se vzdal boje.

 jf

 
Představitelé fučíkovské společnosti položili květiny i u soch Jabůrkové a Švermy, které se nacházejí také na Olšanských hřbitovech.
Předseda SJF Jan Jelínek se ohlédl 100 let dozadu, kdy 21. září 1920 vyšlo v pražském Lidovém domě v Hybernské ulici první číslo deníku Rudé právo s mottem: Proletáři všech zemí, spojte se! S Rudým právem, deníkem revoluční levice, spojil svůj osud jako jeho redaktor právě Fučík, a to i v době, kdy list vycházel ilegálně.
Fučíkova socha situovaná u vchodu do areálu pražského Výstaviště byla po převratu v roce 1989 odstraněna a léta dlela v »jakémsi skladu« - připomněl Jelínek - aby až v roce 2013 byla díky mezinárodní solidaritě novinářů a pokrokových lidí navrácena na veřejné místo, poblíž Čestného pohřebiště na Olšanech.
Jelínek také upozornil na právě probíhající výstavu v Národním památníku na Vítkově ReporTvář Julia Fučíka. Na jedné straně je to po 30 letech špinění a diskreditace Fučíka obrat, kdy nejpřednější muzejní instituce České republiky - Národní muzeum - připravilo tuto výstavu, ovšem za součinnosti Ústavu pro studium totalitních režimů, což se projevilo i mnohými »trny jízlivosti«. »Proto zápas o obhajobu pokrokového odkazu Julia Fučíka a jeho důstojnost pokračuje,« zdůraznil Jelínek. Toho však, jak je přesvědčen, plně může být dosaženo až v socialistické společnosti.
Květiny k soše položili také zástupci Spolku českých novinářů, Komise mládeže ÚV KSČM, Klubu českého pohraničí a občané. Pražská občanka paní Eva přečetla na závěr vzpomínky spisovatele Adolfa Branalda a národního umělce Jana Wericha na Julia Fučíka.
Pozvánka
Jelínek se Šitovem současně pozvali veřejnost a ctitele Fučíkova odkazu na výroční schůzi členů a sympatizantů Společnosti Julia Fučíka, která se koná v sobotu 19. září od 10 hodin v budově Politických vězňů 9, Praha 1, 1. patro, v zasedací místnosti číslo 76.
(mh)
jf

Vzpomínka na SNP

(29.8.2020)
snpPražští komunisté z KSČM společně se svým kandidátem do podzimních senátních voleb Romanem Blaškem (KSČ) navštívili Olšanské hřbitovy, kde si připomněli u sochy hrdiny komunistického poslance Jana Švermy zahájení Slovenského národního povstání v roce 1944.
Pavel Ambrož, člen KV
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena