POZVÁNKA

Akce veřejné:

19.2. v 17 h beseda o SFDM
18.3. v 17 h beseda
Ribbentrop - Molotov

 

Akce pro členy
obvodní organizace:
10.3. v 16 h MDŽ
22.4. v 16 h posjezdová beseda

 

Akce k seznámení s názory
a návrhy KSČM (vždy od 15 h):

***

Potřebujete se setkat s vedoucími
představiteli KSČM z Prahy 3 ?

NÁVŠTĚVNÍ DEN ČTVRTEK
odpoledne a v podvečer
v sídle OV KSČM Praha 3
Návštěvu je nutné předem sjednat!

***

 

 

 

OV KSČM PRAHA 3

 
 

facebook youtube 

Adresa:
Politických vězňů 1531/9
111 21 Praha 1 - Nové Město

 

(Nedaleko od stanice metra Můstek 
a zastávky tramvají Jindřišská)
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4293387&y=50.0829823&z=17&source=addr&id=8939470

 

Telefon:
+420 725 646 003
+420 734 430 318

 

E-mail: 

ovpraha3@kscm.cz

Web:

RSS

Naše zprávy můžete číst také pomocí RSS (Rich Site Summary).
RSS čtečka
KSČM PRAHA 3Názory

Názory

Hej, páni konšelé, já bych chtěl na zemi ráj … Pošli to dál!

(12.10.2019)
kgZemřel národní umělec … a jak jinak na české pavlači veřejně právních sdělovacích organizací hyeny a supi se od rána dne úmrtí Karla Gotta do posledního aktu jeho pohřbu předváděli za peníze těch, kteří truchlili odchodu Mistra. Díky, Kájo, za Tvé umění pro naši dobrou náladu.
Pavel Ambrož, společenství Komuna v ZKČ

Vzdělaná nemakačenka

(1.9.2019)
Při setkáních s některými, žel většinou mladšími, zaměstnanci a členy organizací i na postech jmenovaných či volených mám pocit, že dotyční prodělali vzdělávací obor Nemakačenko se zaměřením školních osnov na jejich přípravu na život:
Jak se vyhnout práci?
Jak zhatit a zkritizovat práci jiných?
Jak zveřejňovat svou důležitost a přitom zakrýt vlastní nečinnost?
Jak odpovědnost za vlastní chyby přenést na druhé?
Jak za výše uvedené být dobře placen, odměňován, dotován, vyznamenáván…?
Pavel Ambrož, společenství Komuna

Krylománie

(29.7.2019)
Město Kroměříž je plné pamětních desek. Nejčastěji vzpomínají na účastníky sněmu 1848. Také tu byla vkusně provedená připomínka na písničkáře a básníka Karla Kryla v ulici Kpt. Jaroše. To bylo dost na to, že dotyčný nevzpomínal na rodné město rád. Byla zvolena sestava vedení radnice, která se chtěla předvést, pochlubit se cizím peřím. Vypukla krylománie. A tak další dům, o pár stovek metrů dál v Březinově ulici, byl obohacen o jednoduchou pamětní desku, ve Starém pivovaru vedle radnice vznikla expozice Karla Kryla (inspirace ze síní tradic?), byl pojmenován statný strom v Podzámecké zahradě a nakonec u knihovny Kroměřížska byl zasazen nový strom Karla Kryla.
Pavel Ambrož, obyvatel Kroměříže
kkkr
kk 

Vlci opět v Praze

(6.5.2019)
vPo roce znovu přijeli motorkáři, nejen z Ruska ale z dalších zemí Evropy, oslavit dny osvobození od fašismu v roce 1945.

Helena Březinová, členka OV KSČM Praha 3

Lávka

(30.4.2019)
lV pražské Tróji 2. prosince 2017 spadla lávka s tragickými následky. Tento typ mostu připomíná náhrdelník, tedy na lanku navlečené korálky. Ano, jsou tak navlečeny betonové segmenty na lanech ukotvených v pylonech. Problémem je izolace před vodou i vlhkostí. Dalším je nedokonalé zamezení přetěžování a vjezdu motorových vozidel a motorek.
Vlastníci stejného typu lávek se lekli a začali jednat:
V Nymburce se po uzavření lávky 13. prosince 2017 brzy rozhodli ji zlikvidovat (demolice srpen 2018) a postavit novou širší jiného typu asi do roku 2020.
V Kroměříži se radnice rozhodla jinak. Nejdříve lávku uzavřela 15. prosince 2017 a dala lávku zkoumat, což ovšem bez poškození není možné a ani stav lan tak nelze zjistit stoprocentně. Nakonec brněnská firma za 7 miliónů pod lávkou natáhla nová lana. Tak snad jejich izolace vydrží běžnou vlhkost stoupající z hladiny Moravy a vodu z deště a sněhu. Pokud ale by se opakovala povodeň, tak spláchne tu práci vykonanou za milióny korun. Zatím se obyvatelé sídliště Oskol těší, že opět mají kratší cestu na nádraží.
Pavel Ambrož, společenství Komuna v ZKČ

Protest proti další agresi USA v Jižní Americe

(7.3.2019)
veZúčastnili jsme se demonstrace proti politické, ekonomické a hrozící vojenské agresi samozvoleného světového četníka proti Bolívarovské republice Venezuele.
Milan Krajča, České mírové hnutí


Dostat medaili…smůla?

(7.11.2018)
Putin předal medaili Jaromíru Nohavicovi. Zpráva, která vyvolala potřebu mnohých českých umělců, médií a nudících se politiků, kteří asi nejsou dost vytíženi prací pro občany, projevit závist, nenávist a „správný“ politický postoj. Žel se mezi ně zařadil i Ing. Jiří Dolejš, držitel členského průkazu KSČM, který se již na začátku své politické kariéry v devadesátých letech vyjádřil, že je Jarkovým posluchačem. Jak vidno dlouhodobá činnost jen v politice hodnoty v myšlení některých osob změní. Negativisté nějak přehlédli, možná záměrně, že cena je pojmenovaná po jednom z významných ruských spisovatelů a že oceňuje osoby, které svými činy napomáhají k přátelství s ruským lidem. Určitě tomu odpovídá poznávání kultury druhých národů na rozdíl od současného harašení zbraněmi, vydírání sankcemi, strašením o říších zla…
Ptám se: Bude stejný povyk, když předá prezident(ka) USA podobné ocenění například zpěváku blues Michalu Prokopovi nebo anglická královna překladateli děl Shakespeara Martinu Hilskému? Z které země by mohl současný český prezident Miloš Zeman ocenit bohemistu, aby nedošlo k politickému zpochybňování?
Pavel Ambrož, společenství Komuna v ZKČ
ppppppp

Obžaloba nerovnosti v kapitalismu

(2.11.2018)
Tento týden jsme mohli shlédnout britský televizní film z roku 2015 Inspektor se vrací. Tvůrci ve kvalitně zpracovaném filmu (podle předlohy divadelní hry) ukázali nerovnost podle bohatství a tudíž postavení rodiny / jednotlivce v třídní společnosti roku 1912.k Možná jste si přitom vzpomněli na stejně dobrý starší oscarový americký film z roku 1967 Hádej, kdo přijde na večeři o rasových předsudcích a nerovnosti v USA té doby. Pro někoho možná bylo překvapivé, že britský film byl odvysílán na jednom z kanálů soukromé televize Prima a nikoliv ve veřejnoprávní, námi občany placené, České televizi.
Pavel Ambrož, společenství Komuna v ZKČ

Třešně

()
třešněKonec května a některé výkladní skříně kapitalismu, cizácké markety, nám nabízí první třešně letošní sezóny, jak jinak z dovozu – například z Itálie, za více než sto korun za kilogram sladkého ovoce. Ve stejnou dobu v české přírodě postupně uzrávají třešně různých druhů, které si často natrháte zdarma. Tak dobrou chuť.
Pavel Ambrož, společenství Komuna v ZKČ

Noční vlci v Praze

(7.5.2018)
nvStalo se již tradicí, že do Prahy každý rok přijíždí ruští motorkáři z klubu Noční vlci, aby spolu se  sympatizanty, kteří je zde očekávají po celou jejich cestu, připomněli výročí osvobození Československa Rudou armádou.nv Ani letos tomu nebylo jinak. A přestože, anebo možná právě proto, že letos Česká republika kromě jiného oslaví 100. výročí svého vzniku, byla tato akce narušována provokatéry. Přes všechny peripetie proběhl pietní akt velmi důstojně a vzpomínky se zúčastnili motorkáři nejen z Ruska, ale i z dalších zemí, například z Polska, Slovenska, Německa a České republiky.
Helena Březinová, členka OV
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena